Autor: 80 Uživatelé: 80 Tvé hodnocení: hodnoť
Child Abuse

CHILD ABUSE - Child Abuse

Narodí se ti dítě. Nejlepší den v životě, říkáš si. Ale ne všechno je tak růžový, jak na první pohled vypadá. Infantilita není vždycky jenom ta

review_1391_px2

roztomilá vlastnost, která nutí k úsměvu. Ale po tom, co během noci nezamhouříš oka na dýl než půl hodinu, po tom, co se ráno v šest vzbudíš s kruhama pod očima, protože už ten dětskej vřískot prostě nevydržíš. Potom začínáš mít hrubou představu, jakou díru do hlavy ti Child Abuse chtěj udělat.
Ve svý podstatě jsou Child Abuse infantilní. Hlavně je to cejtit v klávesách. Ale infantilní asi jako ty frackové, co pořád zkoušej trhat mouchám křídla, dávaj pastu na kliky, stoupnou si v kroužku kolem nějakýho terče a brutálně se mu vysmívaj a ponižujou. Infantilita milá asi tak jako dětská šikana. Lobotomie se skrejvá především v syntetizátorovejch hrátkách, pod kterejma se do zblbnutí motá basa a

review_1391_px4

bicí v nekonečně se opakujících a převalujících složitě rozsekanejch rytmickejch strukturách. V základě platí to, co se minule řeklo o Coughs. Občas až do zblbnutí opakující se motivy, kde se při každý repetici tu něco přidá, tu něco odebere, onde modifikuje. Ale ani základní rytmická struktura tady zdaleka není tak jasná a strukturovaná - láme se, sype, ale hlavně se otáčí v různejch variacích kolem jednoho motivu, až pomalu začíná tlačit břicho.
Jak musí bejt z předchozích řádků patrný, Child Abuse jdou za jediným cílem. Zavařit, rozbít myšlenky, smazat obsah a nechat za sebou jen na kost oholený nic. Pro ucho úplně hnusný, pokřivený ne-melodie kláves, efekty, který svíraj půlky, pod tím neustále dokola se protáčející zmatenej kolovrátek bicí-basa. S každou další repeticí se klávesy víc a víc zakousávaj do hloubky, rozkládaj další část myšlenek, zatímco rytmy vážou mozkový závity do pořád zamotanějšího

review_1391_px3

klubka. Smazat, rozložit, utavit, tak se to s pány z Child Abuse má.
Když řeknu, že hudba se dá přirovnat k názvu, vlastně ani není třeba dodávat něco víc. Zhudebněný obtěžování dětí. Kdo se rád muzikou trápí, ať neváhá.

P.S.: Příště přece jen něco z jemnějšího a hravějšího soudku. I když ožehavej název se tomu taky nevyhne: Gay Beast. A Child Abuse jsou v Sosy sos.

Recenze dalších autorů


Přispěj do diskuze

zobrazit vše

bizz: jsem na to klikal, ale myslel jsem ze to je ta recenzovana deska. to je jedno. proste uz jsem v obraze :)

a od ceho mas v recce ty odkazy asi? stacilo kliknout a vybehne to na tebe v 25cm velikosti :D.

bizz: aha oni maj mit novou desku. ani toho jsem se prave nejak nedopatral. tak to je super. jinak s identifikaci problem nemam, prijde mi to dost hitovy.

tak na Spejsu jsou hlavne veci z nadchazejici deky, jak jsem psal vys. ale asi vlastne tezko identifikovat u tyhle kapely, co kam patri :)

já to dřív hledal už hodněkrát a nikdy nits. když budeš úspěšnej, rád si taky zobnu.

bk: no ja jsem prave sjizdel dost myspace a jsou tam nektery hitovky ktery na te desce nejsou... mno nic, zkusim jeste pohledat.

oni pak maj splitko se Zs (nesehnatelný ani na slsk) a pak něco, co je obsažený i na tomhle (???), myslim (???)

každopádně mi to přijde v dnešní době už jedině jako úmysl a zatraceně vychytralej tah, takhle se pojmenovat.

no ja mam stazeny tohle album ze Sosy, ale sehnat dalsi, jakozto k tomuto albu nazvy nebo obal.. (ten obal vyse je improvizovanej :D)

Tvé hodnocení:

Tagy:

Child Abuse

aktuálně

diskuze