Autor: 80 Uživatelé: 77 Tvé hodnocení: hodnoť
Kill

CANNIBAL CORPSE - Kill

Táááák… dnes tu máme zánovní view recku na poslední výtvor Cannibal Corpse. Musím od začátku podotknout, že se mi nahrávka zamlouvá. Docela si dokáži představit tábory lidí, kteří by k desce mohli něco říct. Na jedné straně ortodoxní fans, kteří nedají na kapelu dopustit a na druhé straně mladá krev, která asi jen těžko může produkci kapely správně pobrat (neplatí pro všechny). Pak tu bude pár intoušských kecalů, že bodujeme Cannibal Corpse (kéž by zůstali s OT v OT) nějak podezřele divně vysoko. A já?

Já, musím od začátku podotknout, že se mi nahrávka zamlouvá. Rozhodně nemohu mluvit o revoluční nahrávce. Což by snad mohl na desáté řadové nahrávce deathmetalové kapely čekat jen málokdo, alespoň jak si tak matně vzpomínám, nevím snad o jediné nahrávce, kterou bych mohl za daných podmínek takto nazvat. V případě CC je to o to sympatičtější, že přes veškeré krvavé klišé mají nahrávky kapely skutečně moc pěknou úroveň. Zabití je poctivou ukázkou postarší brutal deathové školy technicky na více než solidní úrovni. Pokud budeme mluvit o hře kytaristů O'Briena a Barretta, můžeme zůstat v naprostém klidu, neboť je hudba skutečně nápaditá, nepostrádá drive a dostatečná pestrost by mohla uspokojit i mnoho fanoušků složitější kytarové práce. Navíc, pokud si to trošku přeberu, myslím, že v tomto směru označit produkci smečky za originální je naprosto na místě. Přehlídka technik je na solidní úrovni a mluvit o práci basové zakladatele kapely Webstera (a dost podstatného skladatele kapely) je už legendárním nošením zombíků do Brain Deadu. Corpsegrinder má hlasivky seštelovány po stovkách koncertů skvěle. Zběsilé frázování a typické ječáky jsou vlastně také klasa a jeho řazení do ligy nejlegendárnějších pěvců stylu této planety je opět na místě. Mé výhrady ke hře Mazukiewicze, která mi přijde přeci jen oproti zbytku dost stagnující, však oponující strana částečně vyvrátí, že svou hrou tvoří podstatnou část CC stylu, má vlastně pravdu. Produkce má také dobrou úroveň (mimochodem na ní má vliv i dokoupení vybavení ze slovutného Morrisoundu) a jen dokazuje rostoucí úroveň Mana Recording studios dalšího pravověrného deathmetalisty Erica Rutana.

Dále? Co psát k nahrávce dále. Texty plné zombies? Že nebude obal něco, co byste své drahé darovali na Valentýna? (Co byste darovali, nejste pozéři :-)). Diskuze o klišé a kdoví o čem? Myslím, že docela zbytečně. CC hrají dobře a skládat umí a nějaký převratný vývoj? Vůbec ne, pouze hodně kvalitní nahrávka kapely, které ať v současnosti nemůže spousta chytráků přijít na jméno, desky dělat umí a umí je dělat velmi dobře. Ostatně pokud nad celou věcí přemýšlím jak přemýšlím, není v daném stylu víc jak deset kapel, které by se v tomto směru mohly Kanibalům rovnat.

Cannibal Corpse jsou stálice, vydali už před delším časem kvalitní desku, kterou (poznáte po pár taktech) není špatné z mého pohledu čas od času pustit. Je jen na Vás, jak se k ní postavíte. Já přisoudím ZABITÍ solidních osm bodíků a nebudu se v tom dále patlat.

Kecalům raději rovnou doporučím, ať si ji poslechnou, protože za to kurva stojí.

PS: Pokud by to někoho interesovalo, tak nejzajímavější mi přijdou skladby The Time to Kill is Now, Discpline of Revenge, Brain Removal Police a ta instrumentálka Infinitive Misery je na poměry Cannibal Corpse nějak podezřele temná. Pěkná deska, uvidíme se v Abatonu :-)

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

  • Rated 8 out of 10.

Ty kokot! Vůbec jsem nečekal, že mi pan eS veme takto vítr z plachet. Co o desce ještě říct? Budu asi opakovat… čekali byste od CC něco jiného? Ne! Správně! Ano? Jste na špatné adrese! Ale! V kapele je za Owena zpět Rob Barrett, který má prsty v Mrtvole hluboko ponořeny, a to třeba i v mé nejoblíbenější The Bleeding. Vydali snad Kanibalové třeba jako Deicide (budiž provolána sláva Stench of Redemption!) nějakou blbou desku? Ne! A co byste asi čekali, když pan bassexcelent Webster má nad vším jako sebepožírací dirigent dohled! Produkce super, songy super – není tu snad ani slabšího, vokál mě posírá – kurva kurva kurva George je bůh (!!!), kytary a basa techničtější než obvykle - nebýt Pazurkiewicze, tak by se to místy blížilo až k techno deathu a to tu vlastně mluvíme o oldschoolovině oldschoolovatý (myslíte?) a jak by někdo dokonce řekl i Bloodthirst verzi 2!

Ale co Vám budu srát do huby. Pro někoho je tahle kapela už dávno mrtvá, ale pro mě je to tak, že tahle hitová smrtmetalová horda kanibalů našla další kilometráž plnejch střev, který fakt chutnaj! V rámci CC nic extra novýho - hodnocení tedy kontroverzní, ale já tu desku fakt poslouchám! Takhle to nikdo neumí! Kenybl? NEASI!

Tvé hodnocení:

Tagy:

Cannibal Corpse, death metal

aktuálně

diskuze