Autor: 70 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Space Metal - limited edition

ARJEN ANTHONY LUCASSEN'S STAR ONE - Space Metal - limited edition

S novým labelem a názvem dalšího projektu přináší Arjen A. Lucassen všem progresivněji laděným powermetalistům novinku nazvanou Space Metal. Tentokrát je celé album laděno více do heavy či spíše power kabátu a vychází z Lucassenovy oblíbené (mě však neznámé) TV sci-fi série Blakes 7. Ku pomoci byli přizváni mnozí talentovaní renomovaní vokalisté a hudebníci. K těm nejznámějším z první skupiny patří všudybyl Dan Swanö, Russel Allen ze Symphony X nebo třeba Floor Jansenová z After Forever, z instrumentalistů je to např. šílený klávesák finských Stratovarius, Jens Johansson. Na coverové Medley space rockových Hawkwind přijal pozvání dokonce původní vokalista Hawkwind Dave Brock.
Převážná část obou (!) disků plyne ve středním tempu, tu a tam vykoukne nějaká ta speedová jízda, jako např. v otvíráku Set Your Controls. Dominující jsou hutné kytarové a klávesové plochy, místy vystřídané Johanssonovými, Lucassenovými a Wehrkampovými sólovými eskapádami. Bohatý výběr čtyř vokalistů (a jedné ženštiny) přispívá k bohatosti dílka a různým náladám jednotlivých písní nebo pasáží, čímž vytváří velice příjemný celkový dojem z poslechu. Nejsilnějšími momenty alba shledávám zpěvnou The Eye of Ra s dominujícím vokálem Floor Jansenové a valivou Sandrider, ve které zas řádí Dan Swanö. Jestli vám něco Star One budou připomínat, mohli by to možná být starší Nightwish, ale spíše Conception z té doby před tím, než Roy Khan zamířil k dnes známějším Kamelot.
Celkově asi nepřinášejí Star One nic novátorského, ale na druhou stranu se mohou stát příjemným zpestřením současné, alespoň z mého pohledu dosti nudné, power-speedové scény. Zajímavostmi jsou předělávky Hawkwind a Bowieho Space Oddity. Člověk si milerád oddechne od návalu slaďoučce znějících ultrarychlých pseudosymfonických a donekonečnaseopakujících Avantasií, Ed-Gayů nebo Turilliů a jejich Rhapsodií.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Arjen Anthony Lucassen's Star One

aktuálně

diskuze