Autor: 100 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Volia Sviatoslava

ANTHROPOLATRI - Volia Sviatoslava

Anthropolatri asi znát nebudete, věřte mi, je to skvělá banda!!! Jedná se o projekt z jižních rus, ale hoši jsou slovani jako prasata a zajímá je hlavně stará Ukrajina a řeč pospolitá, kterou mimochodem i zpívají a všechny texty mají také tak napsány!!!
Pokud znáte tandem SoleFald, tak Anthropolatri tvoří ve stejném rozložení sil, s Rakoth (další avantgardní ruská banda) se moc nekamarádí... spíš takové Fatal Epitaph či Nokturnal Mortum mají za přátele a to i stylově, áno, jedná se o black metal, výborně!!!
Jiný než v podání Nokturnal Mortum, ne tak bílý, dá se říct, spíš o hrdinských válečnících a o svobodné Ukrajině!!! Atamanští bratři nájezdničtí se mi velice zamlouvají nejen po technické stránce (jejich black je velmi technicky vyspěle zahraný), ale i po melodické a atmosférické stránce!!!
Druhá píseň na jejich albu Valja Svjatoslava, které mám tu čest recenzovat, je v podstatě nějaká Ukrajinská lidová melodie, nevím to určitě, ale zní to tak lidově, až to praští do nosu a vůbec spousta pasáží u jejich rychlých skladeb zní lidově, proto naprosto skvěle a přirozeně!!!
Zvukovou hustotou nemůžou bratři atamani konkurovat současným "hvězdám", ale jejich rafinované rozložení nástrojů a hodně povedené nazvučení bicích utváří i tak zvukovou stěnu a hlavně kvalita materiálu Anthropolatri vynáší na přední pozice v melodickém a technickém black metalu!!!
Vokály jsou dva, ale obstarává je jeden člověk a to sakra dobře, hluboký řev jak z kobky zombií a krákorání jak z mrazivého bouřkou obklopeného vrchu!!! Atamani vzdávají hold slovanství parádní muzikou!!! Někdy bych je chtěl vidět naživo, protože tenhle materiál má sílu!!! Atamani Radogost a Vogneslav mě hodně překvapili, když jsem je poprvé pustil!!!
Nemám přehled o jejich aktuální tvorbě, ale Valja Svjatoslava je z roku 2000 a hodně mě baví i po 9 poslechu!!! Celkem je na albu 7 skladeb, z prvních šesti se nejlepší určit jednoduše nedá, všechny mají vlastní šťávu, vlastní překvapivé místo a vlastní melodii a příběh, sedmá je oddechová a závěrečná a zahraná pouze na synťáky s žádným efektem (znáte ten zvuk prvních syntezátorů, co přišly ze západu, tak to mi jen umocnilo zážitek...)!!!

7 / 45:00

Vstanmo, Bratia; Volia - Ce Mechi; Vedi Nas, Kniazhe!; Volhv Ratmir Ta Otaman Ugoniai; Cich Za Orianu; Chara Vischii; Misachne Saivo (outro)

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Anthropolatri

aktuálně

diskuze