Autor: 100 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Invisible Circles

AFTER FOREVER - Invisible Circles

  • Label: neuvedeno, 2004
  • Žánr:

Uff, novinka After Forever mi tak zamotala hlavu, že se z toho dostávám ještě teď. I když pravda, dostávám se z toho způsobem velmi milým – tedy – několikanásobným poslechem Invisible Circles pořád a pořád a pořád…
Pro ty, kteří snad ještě o kapele nikdy neslyšeli, vězte, že tito milí Holanďané v sobě skrývají neuvěřitelnou zpěvačku Floor Jansen, kterou jste mohli slyšet například jako hosta na některých projektech Arjena Lucassena (nemusím snad představovat) a že tahle nadmíru talentovaná slečna začínala u After Forever ve svých 16ti (!!!!!) letech.
Pojďme ale k novince samotné. Jak je v dnešní době zvykem, čím dál víc je využívána spolupráce se živými orchestry a na téhle desce tomu není jinak (i když ne až v tak velkém a mohutném měřítku jako třeba u novinky Nightwish nebo nového miniCD Rhapsody – ale o tom ještě pssssst :o)). Taky se sbory si kapela velmi pěkně pohrála a ten kdo měl na starosti jejich aranže, zaslouží obrovskou pochvalu.
Za zmínku stojí úplně všechny skladby, a protože jsem nenašel jediné slabé místo, nevím, kterou bych povznesl nad ostatní. Zvuku se nedá také nic vytknout, jen mě mrzí, že kapela nemá tak bombastickou produkci (tím nechci říct, že by byla špatná či nevýrazná!!!) jako již zmínění Nightwish. Potom by se totiž ve Finsku (a nejen tam) nestačili divit, kdo že jim to těžce šlape na paty!!! Chtěl jsem se vyhnout nějakému vyzdvihování či pitvání skladeb, ale nedá mi to a musím se zmínit o geniálně odzpívané Sins of Idialism, hitové Digital Deceit (aktuální miniCD), brutální a chropotem doplněné Blind Pain a neskutečně gradující závěrečné Life’s Vortex. Jak jsem nakousnul, u After Forever se neoperuje jen se ženským zpěvem, ale i s řádně brutálním mužským chropotem a dokonce i s mužským čistým zpěvem (např. Reflections).
Pokud jste se ještě nestačili s touto zajímavou smečkou seznámit, nebojte se a jděte do toho. Budete mile překvapeni nejen zpěvem Floor Jansen (kterou tímto pasuji na jednu z nejlepších nejen metalových zpěvaček současnosti), ale i celým provedením těchto „neviditelných kruhů“.
PS: Pokud se ptáte za co 10 bodů, když například již zmíněná produkce není tak bombastická jako u jiných (ale i tak je dost solidní na to, aby posrala kvanta a tuny dalších), vězte, že v některých případech (známe ty hovna zabalené ve zlatých papírech, že) to jenom o produkci prostě není a navíc tohle CD a výkony všech muzikantů si plný počet jednoduše zaslouží.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

  • Rated 8.5 out of 10.

Vesměs nezbývá s –M- asi souhlasit. Akorát bych uvedl, že jde o jakýsi druh asi symfonického metalu (ale metalu!) s mnoha druhy zpěvů, jimž naprosto – a to fantaskně - dominuje Floor Jansen! Z týhle samičky a jejího hrdýlka prostě nechápu!!! Muzika má grády, někde i kule (však chlapů je v AF dost), plno nápadů (nečekejte žádný Theroin vyčpělosti – zdravím Mildu) a produkce je pro mě tak za 82.5%, ale 100%ní masakr byste snad od ‘nesvětové‘ kapely ani nečekali, nebo jo? After Forever tímto držím palec, protože mají vskutku velkej potenciál, jehož část z této desky si budu do uší aplikovat pravidelně. Zdvihám palec a za jejich ‘melodic dark metal’ uděluji.

Tvé hodnocení:

Tagy:

After Forever

aktuálně

diskuze