vanena

Franto, ne že bych s tebou chtěl polemizovat, ale abych dobře pochopil, co chceš říct, potřeboval bych vědět, co je to klasický prvek (nějaký konrétní nástroj nebo postup?).

   AddSatan:
A když vidím ten komentář k Exocrine od bizzara, že i na něj to: "... moc pidliká", to musí být fakt něco příšernýho :))
  


přésně, hned mě to trklo, a už jen kvůli tomuhle to mám uložený k nějaké sebevražedné chvilce.

Neptunian Maximalism jedu teď v červenci hodně, a jako že jo. Nemyslím, že to naposlouchám, ale zatím ro zdatně roste.

Adversio Humanitatis - tam mě tak sere ten vokál, jinak zdatná pošta, možná letos nejlepší, některý padačky a otáčení vysloveně vynikající, chystám se na recenzi.

DarXane: tyjo, to stíháš všechno naposlouchat? považuju se celkem za fanatika a průměrně denně poslouchám tak 3-4 hodiny, ale tohle je teda i na mě masivní porcička :) dobře ty!

Mystic Circle

děkuju za připomenutí Ondro, za to máš u mě kořalku.

no vidíš, já Ihsanovu solo tvorbu neznám, takže to je dost možný. Virus spíš náladou, Arcturus určitě. Jasně, Khora není žádný bourání vesmíru, ale pokud máš Arcturus, Virus, Code našprtaný, tohle by tě mohlo potěšit. Po pravdě, po dalším měsíci od recenze už mě to taky extra nebaví. Ale trvám na tom, že je to dobrej materiál.

Fotka je kapitola sama pro sebe. Horší jsem snad neviděl.

já bych nemazal vůbec nic, čím širší databáze, tím líp. (a díky za tip na deathmetal.org dnes bude co dělat na poradách :) )

jak píše ondra, recenze a zejména číselný hodnocení jsou tam uplně kreténský, a hodnotit co je "dost" metal - škoda slov. Na druhou stranu je to kvalitní databáze, jak v ní něco není, jsem nevrlej :)

Dlouho jsem váhal, jak nakonec tohle album hodnotit. Zprvu mi atmosféra docela sedla, zvuk to má velice příjemný. Melodie jsou ale na hranici úplné triviality (v tom jsou Necropole ještě horší, za mě Cenotaphe > Necropole, a o hodně). Nakonec, když se do alba člověk ponoří a CHCE, aby se mu líbilo, dá se nejednou otočit a ve svým ranku patří k nadprůměru. Rozhodně z něj ale nejsem tak urvanej, jak jsem po prvních posleších čekal, ta křivka není moc příznivá, a obávám se, že časem ještě klesne.

jedna věc je, že mě téměř žádná z těch desek neoslovuje (paracletus jo), ale druhá, že to opravdu je docela reprezentativní výběr metalu minulé dekády. za velkou bídu vlastně považuju jenom blood incantation. Mgla a behemoth - lidi to chtěj, málo platný :) a poslechnout se to v klidu dá.

A tady pro srovnání :)

https://forum.metal-archives.com/viewtopic.php?p=2915401&fbclid=IwAR3oAaBoEtmgrf9ayqBPR1PULWDfJB60SAjDxb1jOMCw6u9a_bZgx8hLvnc#p2915401

aktuálně

diskuze