vanena

náhodou spectral lore / mare cognitum je v některých žebříčcích r. 2020 po čertech vysoko :) podle mě to teda nemá cenu poslouchat, ale aby bylo učiněno recenzentské povinnosti zadost. a mystras mě osobně baví, tam jsou chvíle, kdy pasr tlačí tři motivy na sobě, ale vůbec to nemá sladěný :D

no jo, to máš samozřejmě pravdu (teď jsem poslouchal Wayfarer, dřív se tomu říkalo emo, dnes je to atmospheric black/folk metal)

ok, od tématu hodnocení jdu pali,

Ovšem nemůžu nereagovat na to, že "spíš nasypaný emíčko, než zlo...což za black metal nepovažuju." - lol. To nepovažuješ za black metal asi 90% black metalu (atmo-black, epic-black, frostbitten, tech-black, většinu dsbm, nsbm...).

A dělat zlo je aby to nebylo trapný asi není tak náročný, ale aby to bylo zároveň i originální... hm, hodně náročný.

To je zajímavý pohled, ale pak 5 není (asi?) bodově vyjádření průměrné desky.

Já to vnímám tak, že 4 je technicky v pořádku album, který mě vůbec nezajímá, 5 průměrná deska, která neurazí, ale je na 1-2 poslechy. Nad to se dostávají desky něčím zajímavé, nad 8 pak výjimečné. (A vždy se snažím zasazovat do kontextu maximálně 2 let, protože kdybych všechno srovnával s Pierrot Lunaire, La Mer, nebo deskama, který považuju za best of best všech dob, byla by pro mě desetibodová škála k ničemu. Nebo ještě jinak: piedestal nejgeniálnějších desek, které předběhly svou dobu pro mě moc neznamená, každá deska se jednou ohraje.)

vznáším prostest - hlas mizzyho pro voluptas nebyl započítán a tedy protekční album nevyhrálo :(

jinak Onirik je super, ale dostal jsem se k tomu až v říjnu, tak i Haxenzijrkell, to je výborná deska. Epka byly taky super, ale tohle je serioznější.

To číslo "samo o sobě" je pro mě vlastně nicneříkající, téměř vše je 6-8, protože čistě průměrnou/slabší nahrávku nebudu poslouchat tolikrát, abych mohl napsat recenzi. Takže jo, pro mě je Somniate v nějakým časovým horizontu vynikající nahrávka a tedy musím dát vysoký číslo, jestli 8,5 nebo 9, na tom se netočím :)

Ale zas chápu, že jestli nejlepšímu albu roku (Lychgate), který točíš jak zběsilej, dáš 8,5, pak samozřejmě Somniate nebudou víc, než za 6 :)

Těm číslům prostě nehovím :)

Jen k číselnýmu hodnocení, myslim, že to máme hodně jinak, protože máte borci rapidně odlišnej poměr kvality a kvantity toho, co posloucháte. Já poslouchám plno špatných věcí (zkouším, že), takže prostě silnej nadprůměr české scény nemůžu hodnotit pětkou, to by potom ta škála postrádala v mých očích smysl.

fuuu, podprahová humanipulace...

mizzy: což mi připomíná - proč vlastně čtenářsky nehodnotíš? (mě se ten vokál právě moc líbí a sedí mi, ale já zas nemám rád vokály v metalu takříkajíc en bloc.)

Tak tady je třeba hrozně moc riffů, to dead congre až tak nemají. Zlá mi ta deska přijde fest.

Nakolik je trend zahuhlanej zvuk... nevím, ani to nedokážu posoudit, protože sem deformovanej kvantitou toho, co mi projde ušima a co vypínám téměř ihned. V tom není zas tolik huhláků, spíš naopak.

aktuálně

diskuze