rescue pardubice - profil nenalikován

tyvoe kdo vůbec zbyl na BA, já, killer, Martin, MXL?, Darkane, Chlíbas gang?

https://www.peaceville.bandcamp.com/album/black-royal-spiritism-i-o-sino-da-igre
(staro)noví Mayhem :), údajně based on nevyužitý riffy z 98/99, což tak i zní, Blasphemer i celkem dobře napodobuje Maniaca, místy i Attilu, ten cover Fall of Seraphs mi přijde zbytečnej (Proscriptor tam zní jako obvykle legračně), ale jinak mě to asi baví víc, než poslední 2 desky "the true" Mayhem (než Daemon určitě)

   Dantez: Pro mě je už line-up KAL skoro stejně zásadní jako regulérní soupiska festivalu.Kdo viděl Prurienta ví, že i periferie může nabídnout jeden z top momentů Brutalu.   


Jo, vidím to podobně. Jsem zvědavej, co bude letos. Aby to nakonec nebylo větší lákadlo než zbytek festu, kterej teda po sto letech poprvé vynechám. Každopádně věci jako Prurient, Gnaw Their Tongues, In Slaughter Natives, Void ov Voices nebo Yhdarl rovněž beru jako jedny z nejlepších věcí, co jsem na Brutalu kdy viděl (bez limitování se na KAL stage).

Jo, mě to bavilo dost. Asi žádný extra výjimečný film, ale rozhodně zábavné.

2. 6. Ligeti - Atmosphères v rámci https://www.festival.cz/koncerty/zaverecny-koncert-27/
dokud byly lístky na stojáka za 1100, tak jsem o tom uvažoval, ale už jsou jen za 2800+, a hlavně škoda, že k tomu není něco lepšího než Beethoven a Brahms...

včera Klangforum Wien (orchestr) v DOXu v rámci Pj (za pětibábu) - převážně nadšení:
Ligeti - Komorní koncert pro 13 nástrojů - skvělý, čistá práce, barevný, mikropolyfonie místy až halucinační, pár správně nervních míst, i trošku "metal" atd.
Ligeti - Koncert pro klavír a orchestr - ten klavír místy masakr, znělo to až (free) jazzově, divno-polyrytmy (inspirace africkými), místy skoro "klasika-jazzcore/metal" :) a celkově promakaný, místy jsem až nestíhal :)
G. F. Haas (byl tam osobně) - Wer, wenn ich schriee, hörte mich… pro bicí a ansámbl - už jsem to slyšel živě potřetí a opět pecka, ten jeho spektralismus (+ další vlivy) mi hodně sedí, barevný, tísnivý, dramatický, rytmicky zajímavý - mj. "lešení" s kovovýma perkusema á la E. Neubauten atd. atd.

MC Yallah ve čtvrtek - tracky z letošní desky a starší "party hard", zvuk postupně super, 2-3 tracky ke konci tlačily fest, nový, nevydaný věci se zpěvama slabší, ale asi 2-3 dobrý, flow místy neuvěřitelná, vokální AK-47 fakt :), celkově mi to sedlo ještě víc než minule na Stalinu

Neviděli. Není síla.

KAL je skvělej, akorát v době kdy se rozjíždí, jsem já totálně vyKALenej :D

U tohoto filmu mě mátlo (jak přesně říkáš) jenom falešné očekávání "něčeho víc." Je to ale dobrá komedie.

Už jste viděli On se bojí?

Jen k tomu názvu: Určitě to není finsky, je to snaha o nějaký severogermánský archaický jazyk (netroufnu si posoudit, nakolik to skutečně odpovídá nějakému dialektu, nejsem zase takový germanista), a mělo by to znamenat něco jako "panství vlčího měsíce" (sic). Víc true název už se samozřejmě nedá vymyslet.

uz jsou jmena na 2023

aktuálně

diskuze