milda - profil nenalikován

Díky za recenzi (která je výborná), Ultrapop je to jízda. Dokonce mě při poslechu napadlo slovo "punkgaze" :D Bere mě mix ostrých, hlučných, ale zároveň zasněných kytar, jako mají The Armed s přesahem až k mathcoru. Naprostý ideál. Nastuduji si i starší desky.

Odhlédnu-li od skutečně nesmírnou inspirací debutem Sinmara, tak jde o velmi zdařilou věc na vícero poslechů. Nutno říct, že je to asi lepší, než druhá deska Sinmara, hahaha.

Od vydání "Skym" je mám hodně rád, i EP "Banier fan Frisia" bylo velmi povedené. Novinku jsem zatím neslyšel, ale těším se moc.

To prirovnani k Genghisum jsem cetl vickrat, ale nejak to tam moc neslysim. Fakt se mi jako prvni reference vybavi veci ala No Age, akorat je to schovany pod nanosem chaosu, prebuzenyho zvuku etc...

priznivci se maji na co tesit v podobe Theriomorph (+/- pokracovani Cornigr) co letos vyjde, zla, spinava a kruta vec

dává to vzpomenout na ty ztřštěnosti alá an albatros, možná starší daughters, ale tady fakt funguje ta "pop¨ linka a nad tím vším celej ten nános, maj to dobře zaranžovaný a šlape to, příjemné překvapení.

Přesně tenhle směr kterým už genghis tron nechtěli jít a vydali se jinam :)

Plants – Tapes 2014-2015 - hodně příjemná a vlastně poměrně rozmanitá psychedelie, ten ambient/drone místy mutuje až do drone folku, psych rock/post-punku, noise apod., tak akorát hypnóza / vývoj / změny, ten syrovej lo-fi zvuk mi tu sedí ... jsem si to nejdřív pustil jen tak k práci, ale dost se na tom zasekávám a nic nedělám :), jedu to po částech už 3 dny.

Claire Chase jsem nedávno dával nějaký jiný album z těch 4 co vyšly koncem roku, zkoušel jsem pak i tohle, některý věci se mi líbí víc (zvláště hlubší polohy), některý míň.

MAbH (Mortuus Auris & the Black Hand) - taky fajn, zvláště v propojení s těma field recordings v Islanders a End of the Island, ale mám tam někdy podobný problém jako s Basinskim, že ty motivy/zvuky a práce s nima pro mě nejsou až tak uhrančivý, aby mě bavilo tolik opakování.

Už jsem to psal v albu měsíce, ale i tu: náhodný poslech tohoto holandského blackoše mě zaujal a udržel až do konce desky. Dobrý zvuk, dobře napsané songy, zajímavé melodie i atmosféry v tempu. A dokonce i Grishnackh vyplaval. Opakuji.

na Intonate som cakal, vcera sa to objavilo na Invisible Oranges a velka spokojnost....to bude chciet asi original.... ;)

   kotek: Jako není to úplně zlý, ale na víc než letmej poslech mě to teda nenavnadilo...  
Nebudu ti lhát, jako v mnoha případech, nemuset na to psát recenzi, asi si to podruhý taky nepustím. Ale je to lepší, než se to tak z jedničky zdá. Pokud to nepřeženou pasírci s rozsahem, mohla by velká deska být něco pro mě.

aktuálně

diskuze