onDRajs

Na koncertě jsem nebyl (asi jsem dobře udělal), ale ten popis Enthesos nějak neodpovídá realitě ;) Každopádně je velká škoda, že tour jedou bez basy, protože rytmika Brewer-Kopperweis je v tomhle ranku naprostý TOP. A divný je, že zvukově to živě bylo utopený, nahrávky mají produkčně extraparádní.

Car Bomb na BA. Doufám v nějaké klubové koncerty...

Vidím to podobně jako Crust. Halo Effect mi spíš přijde jako tvrdší nu-metal, houpavá tempa, hodně rutinní, navíc skladby se podobají jako vejce vejci.

Brut: Pidli jsou spíš tvoji oblíbenci Beneath the Massacre...

Dík za tip, rád si to poslechnu. Klidně nahoď i nějakej ambient, ten mi hodně chybí, jedu samý vykopávky a jsem línej se v tom přehrabovat...

Maxim Turbulenc jsem nahodil úplnou náhodou, proč ses toho chytil? Tys ten příměr nepochopil? Tady nejde o kapelu, ale princip. Prostě si vyberu dvě věci, které mají sice podobnou škatulku, ale jsou úplně jinde - třeba z hip-hopu si vezmu starý Public Enemy a pak Eminema a i laik hned pozná, že srovnávám nesrovnatelný. Gorod vs. IR, Gabriel vs. MT, už to chápeš?

Já už jsem všechno "svoje" napsal, ale furt nerozumím, o co ti teda jde. Myslel jsem, že (vedle odlišného vkusu samozřejmě) řešíme primárně problém taxonomie, ale jak psal Bizz, ty furt chceš dělat z blondýny černovlásku. Tak hodně štěstí... ;)

Já mám od MC nejradši desky s Blachoviczem - na Eternal přísáhám furt. Pak ještě In Cold Blood - první sypanice s Roddym. Hoffmanův projev mě spíš iritoval, nějak tomu chyběly koule.

Já mám furt pocit, že srovnáváš jablka né s hruškama, ale spíš s červenou řepou :) Impetuous Ritual a Gorod, wtf? :) (před pár lety jsem přísahal, že IR jsou nejhorší kapela na světě ;) prostě legračně bubácký) Vždyť to je, jako kdybys srovnával Petera Gabriela a Maxim Turbulenc, obojí taky hrajou v rádiu...

Ba ne, tvoje argumenty mi právě připomněly cca půlku devadesátek, kdy člověk pročítal Spark a musel se smát, jak čtenáři kritizovali texty novějších Death, že tam nejsou zombíci ani mrtvoly, to přece není death metal... Hetfield se ostříhal, skandál! To už není metalista! :)

Vím, že to zjednodušuju, ale v tomhle úhlu mi ten pohled přijde podobnej - tohle se smí a tohle už ne. Samosebou můžeme škatulkařit a můžeme tomu dát třeba technickej thrash/death s prvky progu, ale asi to stejně nebude řešení. Fúze je základ hudebního vývoje. A Gorod prostě nikdy nebudou drhnout nějaký bububu zlo, Vondráčková nebude zpívat jako Nina Hagen, Rypdal nebude hrát jako Mclaughlin.

Abych se do toho moc nezamotal. Gorod jedou ve vlně kapel á la Obscura, pro tebe spíš tvrdší hevík než death metal (někdy mi to přijde jako uctívání Chuldinera a Necrophagist zároveň), což bude naprostá pravda. Já z toho taky na prdel nepadám (od Obscury mám opravdu rád jen jednu desku), ale chce si to prostě přiznat, že nejsi fanda inkorporace progové "onanie" do tvrdšího metalu :) (Já to mám stejně třeba u Between the Buried and Me). Ale proč to brát rovnou tak, že takhle se death metal hrát nemá, když to vlastně "death metal" (v tom tvém užším slova smyslu) není. (i když koukám, že Bizz to do škatulky dal)

Bizzaro: Amen.
Franta: Kdyby každej po death metalu chtěl to, co ty, tak se furt budeme přehrabovat v roce 1991, resp. nikdy by nevznikly desky (třeba svatý ročník 1993), který tohle úzkoprsý vidění dalece překračujou...

Neasi, Lyle Cooper vládne. Akorát by se měl dokopat k nahrání dvojky Abhorrent, to bych ocenil rozhodně víc.

aktuálně

diskuze