Evilmolit

byla to taková akutní neuhlazená emoce, co jsem psal.. při tý celkový přehlcenosti muzikou i muzikanty, ten stav vlastně i chápu. Mrzí mě to sobecky z pohledu muzikanta (nebo jinak do širší kultury zaměřených lidí), že některý subjektivně uznávaný kapely musí z pódia koukat na osazenstvo mnohdy menší než ve zkušebně..

Návštěvnost v Praze je skutečně tragická. Ta hudební komunita chodici na konciky se nejak úplně rozbila na atom.. Mnohem více lidí chodí v příhraničí nebo malých městech. Samozřejmě v Praze chápu jistou přehlednost kapelami, koncerty i množstvím lidí. Jo a hele pokud hraje Fialka stále v Contrastic a stále se Fialka=Obscure, docela i chápu nasazení Contrastic..:-) už mlčím..

Jako dřívějšího milovníka Intronaut si dovolím nezávisle na nové desce (neslyšel jsem ani ň) dát odkaz na sólovej projekt Sachy, jestli ony ty nové desky se poomaliiinkuuuu nepřibližují k tomu, k čemu inklinuje..
na tytrubko.kom hledejte: Graviton - Mu Lepton and Boson

Když dá čas a můžu se opět vzdělávat, sáhnu rád po jménech, které jsou často skloňovány jako třeba Swans. Mezeru jsem ještě nezaplnil a kapelu fakt naposlouchanou nemám. Jen mě příjemně překvapilo, to, co se pod touhle značkou a deskou skrývalo. Ani v v duchu bych nečekal, že se chvílemi vrátím až k mým oblíbencům velvetům (Velvet Underground) a trochu i plastikům (Plastic People of The Universe) a že kapela dokáže být v této neorginální době tak jiná. Super poslech a palec nahoru!

   brutusáček: tak já si chrochtal u meshu+tdep v roxy...no tenhle model by mohli třeba..na jaře :) pak brutal a pak třeba i na podzim..defakto každej měsíc by mohli :)   
naposledy jsem si zkazil náladu AAL v Rock Café, nic takového už znovu nechci absolvovat, pokud velká kapela, tak radši na nějaké jiné scéně než pro mě už několikanásobně odepsané (dělají si to samy) profláknuté kluby. Pozitivním příkladem může být třeba ZU s generálem Pattonem v Arše - tak se to má dělat! Jinak si radši připlatím a vycestuju - těch pár kaček navíc za to stojí..

   brutusáček: v USA jenom..  
..jen otázka času, kdy osvědčený model převeznou i evropský agentury..

no a je to tu, v době kdy už mě ty kapely částečně zklamaly je tu turné Animals as Leaders+Meshuggah+Intronaut..:-( Kde byly, když jsem po nich volal před lety??!

Trochu se vytratilo hodnocení zvuku u Immo. Docela by mě to zajímalo, protože zvuk+české kluby=dlouhodobě průser na jakoukoliv hlučnější/složitější muziku.Jinak je zvláštní, že ve zkušebně měli vždy HE čupr zvuk a na koncertech jako kluci co?

Včerejší křest sice předčila některá starší vystoupení, děkuju však autorovi za pěkně napsanou recku - kapela si určitě pozornost zaslouží.

   DW:
Ono těch labelů v posledních letech padlo samozřejmě neskonale víc, gramoprůmysl se nachází v těžký krizi, a nůžky se rozevíraj stejně v muzice jako v jinejch odvětvích průmyslu, kdy rozhoduje počet fanoušků ochotných koupit merch, cd, koncert o tom, jestli se ta která kapela nakonec náhodou nerozhodne se na to vykašlat, když se jim už ani nevyplatí dělat koncert a musejí svůj drahý koníček (nahrávání, nástroje a příslušenství, benzín atd.) nakonec ještě dotovat. Hezky to tu psal Střap, ale pořád se tu ozývají hlasy, že stahování je vlastně v pohodě. Ne není. To sme si jen vytvořili představu, že je třeba bojovat proti velkejm vydavatelstvím, který za album pořád chtějí 500,- (s čímž souhlasím). Potřebujeme pořádnou e-distribuci, kde album bude za 30,- jedno, a kdo by dál stahoval, by byl zasranej buran:). Ovšem pokud si někdo něco stáhne od svý oblíbený kapely a pak nakoupí merch nebo zajde na koncert, pak držím hubu, pak je to omluvitelný.

Každopádně v dnešní době už stahuje snad úplně každej, včetně jednotlivejch členů kapel, takže tak. Nikdo asi nemůže moc házet kamenama.
  

ono pokud se člověk zamyslí i nad tím, jak geometrickou řadou rostou počty kapel, těch peněz kapelám určitě míň nejde..anebo co? :-)

aktuálně

diskuze