Tortharry představují Sinister Species

Od vydání minulé řadovky TORTHARRYFollow uplynulo již pět let, během kterých tato hronovská death metalová stálice oslavila 25 let na scéně, čímž dosáhla dalšího milníku a mohla tak začít psát další kapitolu své historie. A jak lépe ji otevřít než novým, v pořadí již devátým, studiovým albem jménem Sinister Species! Ačkoliv mají TORTHARRY dostatečnou reputaci na to, že by si mohli dovolit ve své tvorbě experimentovat, zůstávají i na nové fošně věrni svému dlouholetému žánrovému směřování, takže vás čeká opět řádná nálož technického death metalu. Lyricky pak Sinister Species navazuje na svého předchůdce, jelikož i zde se dvorní textař TORTHARRY Štefan Ležovič rozhodl reflektovat aktuální společenská témata, a to konkrétně jinak odvrácenou tvář současného ekonomického zřízení, která dokáže pokřivit hodnotový žebříček jednotlivce natolik, že se mamon, tedy hmotné statky, stane jediným relevantním měřítkem existence, a jednak aktuální tendence k vybíjení si vlastních frustrací a komplexů na, pro tento účel vytvořeném, domnělém nepříteli, který za to všechno může. Stejně tedy jako Follow přináší i Sinister Species nejen silný soundtrack, ale si silné poselství, které by svého posluchače mělo donutit k zamyšlení.

Vznik nové desky se tentokráte odehrával na domácí půdě, jelikož si TORTHARRY pro nahrání Sinister Species vybrali české studio The Barn, za kterým stojí hudebník a multiinstrumentalista Dan Friml (Mean Messiah), jenž si vzal na starost celou produkci, tedy včetně mixu a masteringu. Vizuální stránku alba vytvořil, stejně jako v případě Follow, český mistr metalové grafiky Jaromír „Deather“ Bezruč. No a když už jsme u toho vizuálna, je třeba zmínit, že k nové desce vznikl i nový videoklip, a to ke skladbě Without a Break, který vytvořil Marek „Frodys“ Pytlik (Postcards from Arkham, Awrizis), a který měl premiéru 15.1. na TV Rebel.

A jelikož se k TORTHARRY váže tradice zimních křtů, bude Sinister Species pokřtěno v sobotu 20.1. v Music Hall Zděřina za asistence HYPNOS, DARKFALL, DOOMAS a STEEL ENGRAVED.

Deváté studiové album TORTHARRYSinister Species vychází u MetalGate Records ve formátu digipak a objednávat ho můžete na MetalGate e-shop. Album se dočká i své vinylové verze, která vyjde letos v červnu u příležitosti desátého ročníku festivalu MetalGate Czech Death Fest.

www.metalgate.cz
www.tortharry.com

01. Intro
02. Odd Man Out
03. False Superiority
04. Crossroads
05. Without a Break
06. By Devil's Side
07. Self / Sale
08. Perpetual Delay
09. Deceitful Sermons
10. Sinister Species

Sestava:
Lemy - bass, vocals
Dan - guitars, vocals
Panther - drums

Vydavatel: MetalGate

aktuálně

diskuze