Purnama představuje soundtrack vzdoru

Purnama - Flame of RebellionSoundtrack vzdoru

Vážení přátelé, dámy a pánové, válečníci a válečnice! Vítáme vás v novém roce a bereme to hned pěkně zostra. Jak totiž možná víte, naše řady rozšířila koncem roku 2019 turnovská death/black metalová horda PURNAMA, která již za pár týdnů ve spolupráci s námi do světa vypustí svou druhou placku nazvanou „Flame of Rebellion“. Tato čtyřčlenná skupina vznikla v roce 2011, v roce 2017 vydala svůj debut „Lioness“ a v posledních letech se bez nadsázky stala skutečným fenoménem domácí scény. Kde tedy tkví příčiny tohoto úspěchu? A o čem nám bude „Flame of Rebellion“ vyprávět? O tom si povíme na následujících řádcích.

Předně tedy, proč je formace v takovém kurzu. Za jejím úspěchem stojí zaprvé skutečně masivní turné ve společnosti stájových kolegů NAHUM a INNERSPERE, které tento trojlístek deathových spolků vzalo snad do všech koutů České republiky a přilehlého okolí. Zadruhé je třeba připomenout nápaditou death/black metalovou muziku, jež je podtržená vynikající pódivou prezentací (ta se neobejde bez ohňů a corpsepaintu). To však stále není všechno. PURNAMA má ještě něco navíc. Hlavním důvodem úspěchu je totiž v tomto případě skutečně nadstandardní vztah, jenž panuje mezi hudebníky a jejich fanoušky. PURNAMA neopomene jedinou příležitost, aby vzdala upřímné díky svým věrným fans (alias válečníkům) za jejich podporu. A ti na oplátku ženou svou formaci neskutečným tempem kupředu. Není divu, že hudebníci rádi a často zdůrazňují, že teprve spolu se svými válečníky jsou jedním tělem, jednou duší, jedním celkem.

Pozoruhodná je rovněž celková filosofie, která je s kapelou spojená. PURNAMA chce prostřednictvím svých textů zejména připomenout, že každý z nás – ať už se potýká s jakoukoli nepřízní osudu – má v sobě sílu jít a své trable překonat. I na novém albu je tato myšlenka nosným motivem. Bylo by však nepřesné tvrdit, že je to jediné téma, o němž „Flame of Rebellion“ vypráví. Symbolické texty, v nichž exceluje hlavní skladatel a textař Jakub Viták, skrývají výzvy k osvobození se od okovů jakéhokoli náboženství či jiné omezující doktríny. Zároveň akcentují moc přírody jakožto entity, jež přetrvá veškeré civilizace a veškerou snahu člověka o její podmanění. Pozorný posluchač pak může v textech objevit i repliky z Tolkienova Pána prstenů, čímž Jakub vzdává hold svému oblíbenému autorovi a fantasy žánru jako takovému.

PURNAMA tak nyní stojí na prahu nových dobrodružství, kterých, jak jsme si jistí, bude skutečně hojné množství. Na zteč se chystají velice pečlivě a o nové desce mluví s entuziasmem sobě vlastním. Již nyní nový materiál označují za velmi dospělý, kompaktní a dotažený do posledního detailu. Nezapomeňte si tedy zaškrtnout v kalendáři hned dvě data – 22. ledna, kdy „Flame of Rebellion“ vychází a 25. ledna, kdy kapela tento svůj nový počin pokřtí, a to v Liberci v klubu Bunkr!  

www.metalgate.cz
 www.purnama.cz

Zdroj: Metalgate

aktuálně

diskuze