První hoře pokřtí tento pátek v Paláci Akropolis nové album

První hořeSkupina PRVNÍ HOŘE slaví 15 let své existence a k této příležitosti připravuje na 8.listopadu speciální koncert v pražském Paláci Akropolis. Fanoušci se mohou těšit na více než dvacet skladeb toho nejlepšího a premiéru videoklipu k písni Absurdistán. Největším překvapením pro návštěvníky však zřejmě bude křest nového CD Imaginarium, jehož datum vydání bylo doposud neznámé. Výrazným hostem bude německá kapela MARRACASH ORCHESTRA, jejíž strhující mix taneční hudby a tvrdé alternativy slibuje rovněž nevídaný hudební zážitek.

Během koncertního večera PRVNÍ HOŘE retrospektivně vzpomenou všechny čtyři předešlé řadové desky a představí novinky z alba Imaginarium, které si mohou příznivci skupiny na tomto koncertu poprvé zakoupit. „Úplně prvně také zazní naživo rocková vypalovačka Don Quijote, prozradil lídr kapely Milan Urza. „Jako hosté vystoupí Dušan Navařík na flétnu, Lucie Páchová, která nazpívala vokály na desce „Lamento“ a náš první bubeník a zakladatel kapely Míra Paška alias Pan Domácí. S ním jsme speciálně pro tento koncert nacvičili několik skladeb, které si fanoušci vytrvale žádají, ale už je nemáme v repertoáru víc než osm let. Jsou to především písně „Osudí“ nebo „Blázen v dešti“, dodal k chystanému programu.

Kromě vrchovaté porce muziky zde plánují PRVNÍ HOŘE představit svůj nový klip ke skladbě Absurdistán, která už nějaký čas boduje naživo a je nejtvrdší skladbou z novinkového alba. Dle slov kapely se odehrává v blízké budoucnosti, kdy se po letech strašlivého útlaku dostává opět k moci prostý lid. PRVNÍ HOŘE je předvoláno k přehrávkám před kulturní komisi, která má zhodnotit umělecký přínos skupiny. Jak to dopadne, bude možnost zjistit nejdříve právě již tento pátek v Paláci Akropolis. Celý koncert se bude natáčet a v budoucnu vyjde na DVD. 

Kompletní PR

1. Kapelo, vypravej! 00:16
2. Carnivale 06:20
3. Don Quijote 04:06
4. Nezny metalista 01:13
5. Absurdistan 05:15
6. Libezna hudba 00:09
7. Galimatyas 02:46
8. Vitejte v Imaginariu! 00:44
9. Melancholia 04:41
10. Ovinena 01:39
11. Nemohra 04:28
12. Ikare! 04:47
13. Ze srdce se ozval kvil 00:46
14. Bolero 04:47
15. Vylozene straseni! 00:25

Sestava:
Milan Urza - kytara, zpěv, texty
Rajs (ex-Bertrám) - klávesy, zpěv, programming
Pan Klaun I. - akordeon
Pan Medák - bicí
Pan Jiří - baskytara

Vydavatel: Kontra Production

aktuálně

diskuze