Nový singl Vitriol a evropské turné po boku Nile a Hate Eternal

Oregonští deathmetalisté VITRIOL vypustili do světa první singl Crowned In Retaliation z připravované debutní desky To Bathe from the Throat of Cowardice. Zároveň se představí na podzimním evropském turné společně s legendami Hate Eternal a Nile. Pro našince se naskýtá nejlepší možnost 15.9. na Melodce v Brně, potažmo 14.9. Vídeň a 5.10. Lipsko. 


Přispěj do diskuze

Je to taková mladická odpověď na Hate Eternal. Má to víc energie než jejich poslední dvě desky, ale zatím mě to moc neoslovilo. Asi na podobné výplachy není nálada, bolí mě z toho spíš hlava :-)

Já si pořád říkám, že kolik vzniklo v tomhle temným/agresivním death metalu desek řekněme po roce 2005, plus minus, kde by se nedala minimálně polovina riffů rozebrat tak, že "tenhle riff hrozně připomíná riff ze skladby X od kapely Y." Ono při zachování tradičního rozložení nástrojů prostě ten prostor, v němž se dají skládat riffy, které budou mít v daném žánru žádaný efekt, není nafukovací. Navíc tohle je fakt konzervativní žánr, protože nějaký experiment s "odlehčenějšími" pasážemi většinou zboří atmosféru a skladba/deska jde do háje. Já od death metalu chci na prvním místě agresivitu a ponurost, a pokud možnost to nerozstřelit nějakým výletem do "uvolněných" vod. Konkrétně u desky Vitriol navíc oceňuji zapojení kterých postupů typických spíš pro black metal (hlavně v The Rope...), díky nimž to chytá takovou tu loveckou divokost, jako když šelmy nahánějí kořist někde v divočině. Zatím to u mě z letošního DM asi vede, ale ještě pár desek na který se hodně těším má vyjít (Hideous Divinity, Unfathomable Ruination..).

Jéé to je zase... psal jsem trošku, ne hodně, nebo kdejaký "píčoviny". Prostě mě u několika přímočarých pasáží napadlo, že když už ta basa z toho takhle hezky vyčnívá, že by to mohla i trošku "pokroutit", prostor by tam (místy) pro to byl a tlak by to neubralo. Jen detail. Originální to právě moc (dost) kvůli zřetelnýmu rozeznávání vzorů není, neříkám, že vůbec, někde to lehce fúzuje, někde by se dal vyloženě najít zdrojovej riff/pasáž daný vzorový kapely. Ale jak už jsem psal...

   anonymous:
Zase kdyby si basa hrála hodně svoji linku, ztrácelo by to takovou tu přímočarou naštvanost a syrovost. Co mi jako jediný fakt vadí, je určitá "řídkost" zvuku, konkrétně basy a bicích - je to osobním vkusu, ale mám rád, když to zespodu víc tlačí. Pokud jde o ty vlivy - už jenom tím, že tam nacházíš tolik "vzorů" je vidět, že je to vlastně dost originální. :)) Ono každou desku i skladbu samozřejmě můžeš rozpitvat po desetivteřinových sekvencích a říct "teď to zrovna zní jako..." Hlavně v poměrně konzervativním sub-žánru jako death metal tohohle temnějšího střihu. Tam v zásadě můžeš vzít ty ingredience, co fungují, a dobrým způsobem je smíchat dohromady. Začít do toho tahat nějaký prog etc. vlivy většinou vede k tomu, že se z toho stane kočkopes, co ale nemá zuby, nevrčí a nejde z něj strach, prostě je to nějaký takový tvrdší a většinou dost toporný/neohrabaný prog rock. Všechny ty Rivers of Nihil, Fallujah a další kapely co nemám rád. :))
  

Naprostej souhlas. S tím basákem jsem četl nějakej rozhovor a zkouknul pár videí a ten by tam mohl hrát kdejaký "píčoviny" s prstem v nose. Takhle to mnohem víc tlačí, takže i mnohem víc death metal pak :-)
Jo s tím větší label větší umělotina souhlasím. To že vždycky zprzní nejvíc ty kopáky taky nechápu.

Zase kdyby si basa hrála hodně svoji linku, ztrácelo by to takovou tu přímočarou naštvanost a syrovost. Co mi jako jediný fakt vadí, je určitá "řídkost" zvuku, konkrétně basy a bicích - je to osobním vkusu, ale mám rád, když to zespodu víc tlačí. Pokud jde o ty vlivy - už jenom tím, že tam nacházíš tolik "vzorů" je vidět, že je to vlastně dost originální. :)) Ono každou desku i skladbu samozřejmě můžeš rozpitvat po desetivteřinových sekvencích a říct "teď to zrovna zní jako..." Hlavně v poměrně konzervativním sub-žánru jako death metal tohohle temnějšího střihu. Tam v zásadě můžeš vzít ty ingredience, co fungují, a dobrým způsobem je smíchat dohromady. Začít do toho tahat nějaký prog etc. vlivy většinou vede k tomu, že se z toho stane kočkopes, co ale nemá zuby, nevrčí a nejde z něj strach, prostě je to nějaký takový tvrdší a většinou dost toporný/neohrabaný prog rock. Všechny ty Rivers of Nihil, Fallujah a další kapely co nemám rád. :))

Odvázat se ve smyslu - jen nekopírovat linky kytary. Jinak hraje skvěle a zrovna zvuk basy mi přijde super. Na mě ta produkce nepůsobí nějak "levně". Nevím, jestli to nahrávali před, nebo po upsání se CM (což je dnes sublabel Sony), ale často/většinou (?) dnes spíš platí, že čím větší label (víc peněz), tím víc je ta produkce umělá, takže... holt se seitanžel takhle někdy kopáky zvučí (nechápu, že se to někomu asi i líbí). Ale tak či tak, celkově dopadli ještě celkem dobře, dějou se i větší "produkční zločiny". Ad vlivy ještě - chvílema tam slyším i (starší/střední) Behemoth (mj. A Gentle Gift 0:33 = Slave Shall Serve :) ), ale jak je to mixlý s dalšími vlivy, tak ok - a v Pain Will... v 1:15 a pak 3/3 skladby dost á la starý Anaal Nathrakh :). Ty vzory jsou tam slyšet fakt hodně, ale je to tak dobře složený a "namakaný" (a lepší, než poslední desky těch vzorů - asi jen s výjimkou Gorguts), že mi to asi "až zas tak" :) nevadí...

Mně se nezdá, že by se basák neuměl odvázat. :)) Spíš nazvučení rytmiky celkově by mohlo být lepší. Ta basa by mohla být hutnější a jak píšeš, kopáky jsou dost cítit umělotinou. To je z mojí strany jediná vada na kráse, kterou přičítám tomu, že když to nahrávali, byli bezejmenná kapela a prostě na víc neměli prostředky/možnosti. Ten zvuk není vyložená pohroma, je cítit, že to nahrávali v solidním studiu, že to není žádný do it yourself z nouze. Ale je to prostě ten aspekt, který tomu chybí k absolutní spokojenosti a stovce. Za mě by to bylo tak 85%.

Jo, Vitriol hodně dobrý (deska), po delší době death metal, co mě fakt baví poslouchat opakovaně. Kromě níže zmíněných jsou v tom slyšet i Hate Eternal, Morbid Angel, v The Rope... zase Gigan... Pěkně z toho leze basa (byť by se mohl i trošku odvázat a nejet pořád jen unisono s kytarou). Jen teda "obligátně" zvuk bicích - hlavně ty umělý/šustivý/čvachtavý kopáky, ach jo... kdyby to z toho mixu alespoň tolik netrčelo. Mohlo by být i hůř, dá se to, ale trochu mi to dojem kazí. Živě to bude asi solidní nálož.

   bizzaro: s HE byl Longstreth :o  
Tvl dpč! :-) Kurwa, tak to musel bejt koberec jaxsviň!

Tyjo osm skladeb... ale pravda Homofagia ještě. Jim teď vyšlo album u Unique Leader.
Docela vtipný s tou prezentací a vůbec :-) Tak Portland, všude lesy, hory a borci byli doteď někde zavřený na tamní pile a po šichtě drtili v garáži death metal... a teď podpis u Century Media a hned do Evropy s Nile a HE... nó ale na videích vypadaj teda krutopřísně :-)
Muselo to bejt skvělý.

s HE byl Longstreth :o

Hráli druzí, před nimi hrála švýcarská skupina Omophagia. Ta nebyla úplně špatná, ale ten kvalitativní skok mezi nimi a Vitriol byl brutální. Vitriol stihli tuším 8 z 10 skladem z desky, možná jediná malinká vada na kráse byly poměrně dlouhý pauzy mezi skladbami, basák několikrát něco přenastavoval na zesilovači atd., a frontman, když se snažil v těch pauzách mluvit, zněl trochu zakřiknutě - musejí si kluci připadat jak v Jiříkově vidění, že jsou najednou na turné s Nile a Hate Eternal. Jakmile ale začali hrát, už to nebylo nejistý ani trochu. 100% nasypanost, nasazení, šla z nich taková ta stará dobrá drzá agrese, kterou vnímáš třeba u některých starých thrashových kapel. Nechyběly okovaný řemeny u kytar a celkově i ten vizuál evokoval prostě ortodoxní "fucking" death metaláctví.

Hate Eternal i Nile samozřejmě jistý, suverénní výkony, celkem logicky ale zároveň taky trochu moc profesorský. Tomu se ale kapely co hrají tak dlouho asi nemůžou vyhnout.

Kua, nepokrytá závist. Já místo toho hlídal děti... což je ale taky těžká smrt :-) Jak dlouho hráli, když byli první na rozpisu?

Tak po dnešku: Vitriol mezi slechtici smrti.

Noví Unfathomable Ruination budou taky zabíjet:

https://www.youtube.com/watch?v=mkVMKI5vBuc

jj, je tam slyšet myslím docela dost vlivů, třeba Origin v Hive Lungs (ale i jinde) jsou jasný nebo Krisiun tak nějak celkově ta jejich černokněžnická blast-tlačenka, resp. feeling... ostatně někde jsem četl, že jsou pro ně velká inspirace a příští jaro s nima jedou další EU turné:
20.03.20 DRESDEN, DE - Loco
25.03.20 VIENA, AT - Viper Room
27.03.20 JAROMER, CZ - Národní Dům (nechápu... DM v kulturáku :-) )
03.04.20 BRNO, CZ - Melodka Club

ta deska je fakt na dlouho, za což jsem pochopitelně rád...a mně teda přijde brutální až až :-D

Mně to právě zas tak bezhlavě brutální nepřijde. Možná je to tím, že jsem to už sjel hodněkrát… ale probleskuje tam hodně melodií a některý až vysloveně chytlavý riffy (The Rope Calls You Brother). Gorguts hození do většího masakru celkem sedí. Plus jsou tam některý až blackový jízdy, občas zaslechnu takový to naštvaný přisprostlý hoblování ve stylu Marduk. Tady pochopitelně obalený nějakým tím tech death pískáním.

Fakt super ty Vitriol. Moc už mě tyhle přepálený brutality neberou, ale tohle má takovou těžko popatelnou upřímnou intenzitu. V podstatě takový Gorguts hozený do většího masakru.

Ještě hodně dobrá deska budou na začátku listopadu Hideous Divinity, aspoň podle skladby co vypustili. Tam je jasně slyšet schod nahoru od Adveniens, hlavně v sevřenosti kompozice a taky v atmosféře, která je fakt zlá.

Já jsem z toho právě úplně odvařenej. Dal jsem to za dva dny několikrát a je tam všechno co chci od death metalu - rychlost, technika, naštvání, majestátnost, tma. Teď vypustili Nile první song z novinky, a to mě teda zdaleka tak nevzalo. Ještě uvidíme jak Hour of Penance, ale ti šli tak poslední 3 desky spíš pozvolna dolů, nejsem si moc jistý, co čekat.

Souhlas, megamasakr. Jsem očekával, že to bude nejspíš určitě super, ale tohle teda předčilo všechno... Živě budou totálně anihilovat... příští neděle Brno...

Deska Vitriol je v dobrém slova smyslu peklo. Za mě do dává posledním Hate Eternal i Nile na frak, uvidíme jak naživo.

aktuálně

diskuze