Nová várka kapel pro Brutal Assault 2016 v čele s Voivod, Eyehategod a Sikth je tady!

Tentokrát začínáme s jeskynním doomem z mýtických Hyborianských časů, z anglických bažin k nám totiž přitáhnou svá doomová kladiva CONAN! Ti, jsa považováni mnohými za ošklivého bastarda vzniklého z nečistého spojení spojení Black Sabbath a Sunn O))), způsobili senzaci zejména svým debutovým EP Horseback Battle Hammer a splitkem se Slomatics, kteréžto nahrávky Vám rovnou doporučujeme.

My name is God, I hate you! Ano, tušíte správně, svůj debut si u nás odbydou legendy Lousianského sludge EYEHATEGOD!

Dále se k nám opět připojí nestárnoucí EBM/industrial metal mašinérie DIE KRUPPS, která odkazuje k zbrojnímu konglomerátu z Essenu, a která má na kontě čerstvou vynikající desku Metal Machine Music.

Další debut, na který se velice těšíme, je po odkladu loňského vystoupení na spadnutí u SIKTH! Mladší z Vás možná nepamatují, ale SIKTH byli jednou z kapel, které způsobily na přelomu milénia v progresivním metalu doslova převrat. A jejich návratové EP Opacities, které vychází po desetileté odmlce, je "paralelou mezi bláznovstvím a normalitou, erupcí čirého muzikantství a technické vyzrálosti, hraničící až s virtuozitou." Čekání na tenhle návrat se opravdu vyplatilo!

Dalšími do party jsou švédští SHINING, blackmetalové uskupení kolem kontroverzemi přetékajícího Niklase Kvarfortha. Vedle nich se můžete těšit na jednu extrémně vzácnou lahůdku, a to totiž vystoupení norských avantgardně blackmetalových podivínů SLAGMAUR.

Velké jméno na závěr, opět se můžete těšit na účast VOIVOD, kteří se zdají být po příchodu Daniela Mongraina (Martyr, Cryptopsy, Gorguts) na Piggyho místo v excelentní formě!

01. Behind the Doors 4:25
02. Philistine Philosophies 5:01
03. Under the Weeping Moon 4:41
04. Tokyo Lights 1:39
05. Walking Shadows 5:38
06. Days Are Dreamed 6:15

Sestava:
Mikee Goodman - Vocals
Justin Hill - Vocals
Dan Weller - Guitar, Piano
Graham "Pin" Pinney - Guitar
James Leach - Bass
Dan "Loord" Foord - Drums/Percussion

Vydavatel: Peaceville Records

aktuálně

diskuze