Nová skladba Mayhem

Daemon se na vás přiřítí 25. října. Prozatím si užijte přípravy na válku proti bohům a nejvyšší rouhání, za něž možná budete chyceni.. uvězněni.. a pak hladovou děvkou rozříznuti vedví. První singl Worthless Abominations Destroyed minimálně naznačuje navázání na De Mysteriis Dom Sathanas.


Přispěj do diskuze

zobrazit vše

   AddSatan: "drobení"  
terminus technikus je "ghost notes" ;)

u mě to po dalších, zvláště sluchátkovejch posleších začíná vypadat na plichtu, nebo možná i malinko ve prospěch novýho, ale fakt dost záleží na konkrétní pasáži/skladbě, sypačky, pomalejší pasáže, nebo třeba To Daimonion teď mají větší koule, ten tenoulinkej původní virbl zní místy až směšně :), takový "drobení" :), tam kde je to víc tech/math/prog přes přechody, tam asi víc sedí původní, distorzní basa je nově většinou taky dobrá, byť třeba v Bloodsword II působí spíš rušivě ... jako kdybych neměl tak zažitej ten původní zvuk (i když mě teda po letech místy stejně nemile překvapil), tak určitě volím ten novej (mj. zkoušel jsem to poslat dvěma lidem, který to nikdy neslyšeli a vybrali ten novej), s kytarama na původním nemám vůbec problém, ale je jasný, že to asi musel (?) trošku upravit, aby to k těm bicím sedělo, má to + i -

nelidskej a industriální zvuk/feeling mají i desky DHG, Satyricon a Thorns ze stejný doby, ale u nich se mi líbí i zvuk bicích, s těma jsem měl u Declaration vždycky trochu problém, resp. taková ambivalence - líbí se mi i nelíbí zároveň :)

Mně se taky více líbí ten původní plastičtější master, aspoň to tomu albu dává takověj nelidštější a industriálnější feeling, což mi zrovna k Deklaraci sedí.

za mě moc ne, působí to jak takovej pokus zpětně tu desku deradikalizovat, mnohem šedší bm.. daleko víc mi sedne ten původní ostrej, čitelnej zvuk. chápu tu snahu nějak upravit bicí, ale nemuseli následně jít tak daleko s kytarama.

za me dobry, i ty kopaky! ;) #remaster

nevím, jestli se to už tady někde neřešilo, ale slyšeli jste ten remix/remaster Grand Declaration 2018 ?
www.youtube.com/watch?v=TL01Z4XjVdE
neříkám, že se mi to celkově líbí víc než originál, ten "umělej", digitálně-odlidštěnej zvuk k vyznění toho alba vlastně sedí, ale i ta "přirozenější" / organičtější nová verze má cosi do sebe, třeba ty jednodduší, přímočařejší pasáže teď zní možná (?) i trochu líp, kytary trošku hutnější, i když na pár místech jsou teda nějak divně tišší ty kytarový vyhrávky, jinde jsem si zase všimnul detailů, který v originále ne, čvachtavý kopáky mě tu možná serou víc než v originále :), ale rytmičák a přechody se mi asi líbí víc, basa zní místy taky líp (a místy ne :) ) ... atd. ... no, prostě má to cenu pro zajímavost slyšet a ne jednou, čím déle to poslouchám, tím víc se mi to líbí, i když jsem (překvapivě) asi pořád spíš na straně originálu
jinak viz. černý rámeček níže, co s tím Arellano přesně dělal:
www.nefariousrealm.com/mayhem-reissue-grand-declaration-of-war/

s tím lízáním bych teda taky nesouhlasil, a to se mi to album celkem líbí - ale počítám ještě tak 4-5 poslechů, pak 1-2 v prosinci a lednu a díkyčau...

   Jeelwert:
To album je téměř geniální jako DMDS, na Metalopolis jsem dal 9,5 a stojím si za tím, všichni tomu ještě budete lízat prdel.
  

Já tomu lízat prdel rozhodně nebudu. Na druhou stranu, na koncert jdu, ale spíš ze zvědavosti.

aktuálně

diskuze