Neurotic Machinery - Slave (video)

Tachovská progressive deathmetalová formace již dala dohromady skladby pro své nové, již páté řadové album a nástupce pozitivně přijaté desky Cognitive Dissonance (2017). Slave vám novou desku Nocturnal Misery představuje - vyjde na jaře!

NEUROTIC MACHINERY vznikli v roce 2006 jako deathmetalová kapela. Tato stylová škatulka jim však poměrně záhy začala být těsná a od minialba Exi(s)t (2012) do tvorby začínají pronikat experimentální prvky. Důkazem tohoto trendu jsou i dva poslední počiny (Causality Principle (2015) a Cognitive Dissonance (2017)), které je zastihly v progresivním, moderním a místy až post-metalovém rozpoložení. Ani na nové desce, jak vidno z ukázky, nebudou stát na místě.

Pravdou však je, že již nyní skupina slibuje výpravu trochu jiným směrem. Kytarista a hlavní skladatel kapely, Michal Šedivý, poodkrývá: „Oproti „Cognitive Dissonance“ jsme trochu uhnuli z cesty a spíš "zdrsněli" výraz. Nový materiál je podstatně rozdílný oproti všemu, co jsme doposud dělali. Je plný hněvu, agrese a temnoty ale v našem „neurotickém“ podání. Zároveň je ale dbáno na techniku, promyšlenost, a preciznost.“

Nouze přitom nebude ani o notnou dávku energie, kterou mimo jiné zaručuje i zapojení dvou sólových vokalistů. Spolu s Ondrou Uhlířem se na novince totiž představí také Jan Pilík, jenž se ke kapele přidal v září 2018. Poprvé v historii NEUROTIC MACHINERY se tak na studiové nahrávce objeví dva sóloví vokalisté.

Pokud se vám tato „neurotická vize death metalu“ zamlouvá, buďte v centru dění a sledujte kapelní fb https://www.facebook.com/neuroticmachinery/.

Režie: AJK

aktuálně

diskuze