MetalGate Massacre vol.3 – vzhůru do semifinále!

MetalGate Massacre vol.3 – semifináleVe čtvrtek 23.2.2012 proběhlo v pražském Matrix klubučtvrté základní kolo třetího ročníku soutěže metalových kapel MetalGate Massacre, ve kterém se o vítězství utkali thrash metalisté Blackshard z Šenova, metalcore metalová formace Stormy Flight z Hranic, thrash metalisté Postmortem z Ryžoviště u Bruntálu, kteří nahradili vypadnuvší The Yours a slovenská death-acid kapelaRevenge Division z Povážské Bystrice. Jelikož se tímto kolem uzavírala základní část celé soutěže, pro soutěžící kapely to znamenalo poslední příležitost na postup do semifinálových bojů.

I přes komorní atmosféru podaly všechny formace excelentní výkon. Celé dění bylo opět možno sledovat živě prostřednictvím online streamu na oficiálních stránkách soutěže.

Výsledek byl nakonec tento. Vítězem čtvrtého kola a zároveň tedy čtvrtým semifinalistou se stala kapela Revenge Division, která obdržela 27 hlasů.Druhé místo připadlo Blackshard s 19 hlasyTřetí místo si vydobyli Stormy Flight s 11 hlasy a závěrečné čtvrté místo obsadili Postmortem s 8 hlasy.

Tímto tedy známe všechny čtyři přímé postupující do semifinále –HellocaustorNeurotic MachineryAposepsis a Revenge Division.

Týž den rovněž skončilo hlasování o Divokou kartu MetalGate Massacre vol.3, která dvěma kapelám s nejvyšším počtem obdržených hlasů garantuje postup přímo do semifinálových bojů. V rámci letošního ročníku svůj hlas poslalo celkem 2131 fanoušků! A výsledek? První Divoká karta připadla ostravské trash-death kapele Eternity s 318 hlasyDruhá Divoká karta připadla shodou okolností kapele Revenge Division, která v hlasování obdržela 278 hlasů, nicméně jelikož tito postoupili do semifinále jakožto vítěz čtvrtého kola, jejich Divoká karta byla postoupena třetímu v celkovém pořadí, rock-metalové formaci Gibon’s z Hazlova, kteří získali 195 hlasů.

Pro kompletaci semifinálové sestavy zbývalo určit tzv. nejlepší druhá místa, což znamená, že jsme porovnali, kolik hlasů obdržely kapely, které se umístily v základních kolech na stříbrné příčce a dvě s nejvyšším počtem hlasů rovněž postoupily do semifinálové části. Jedná se o death-acid formaci Keep On Rotting z Litoměřic a heavy metalisty Solar System z Havířova.

Nyní již tedy nic nestojí v cestě tomu zahájit semifinálová klání. To první proběhne v sobotu 17.3.2012 opět v pražském Matrix klubu. O postup do finále se utkají formace ETERNITYKEEP ON ROTTINGHELLOCAUSTOR a NEUROTIC MACHINERY.

Začínáme ve 20:00. Klub bude pro návštěvníky otevřen od 19:00. Vstupné je jako vždy zdarma! Pro ty z vás, kteří se nemohou zúčastnit, bude k dispozici opět online živý přenos na webu soutěže.

Přijďte podpořit své favority! Těšíme se na Vás!