Letos naposled: Full Moon #20

Vánoční pohlednice trochu jinak

Letos naposled: Full Moon #20

Full Moon PF

Full Moon bude v prodeji až do konce ledna a speciální akce – roční předplatné za 444 Kč  – je aktivní ještě pár dní do konce roku i s dárkovými poukazy. Zapomněli jste na vánoční dárek? Darujte Úplněk! A ten nový můžete oslavit 1. února 2012 na Flédě v Brně s floridským raperem Astronautalisem.

*

Na dveře neúprosně klepe Nový rok a srdečné sváteční idylce neunikl ani hudební magazín Full Moon. Z dvacáté obálky vyhlíží David Lynch, který právě vydal sólovou desku Crazy Clown Time, a recenzi doplňuje rozsáhlá retrospektiva jeho - filmové i hudební - tvorby a několik perliček. Ideální čtení na Vánoce! Atmosféru navozuje speciální černobílý design, o který se postaral Martin Dlabaja alias Optical Frameworks. Součástí časopisu je (pro předplatitele, v e-shopu a v exkluzivních distrech) také DVD Optical Frameworks. Poslední letošní Full Moon, temný jako hluboká noc, vychází v sobotu 10. Prosince a je v prodeji až do 1. února.

Kromě velkého tématu s Davidem Lynchem (zahrnující také Angela Badalamentiho, Julee Cruise nebo Chrystu Bell) a představení autora grafického konceptu Optical Frameworks do vánočního vydání dobře zapadá i vícestránkové ohlédnutí za žánrem shoegaze (report z My Bloody Valentine, dvacet let od Loveless, Slowdive, Swervedrive, EOST a další). Reportáže popisují pražské koncerty Elvise Costella a Smashing Pumpkins, ke zpovědi se dostavili Wolves in the Throne Room a Caretaker. Fanouškovskou jedničku si vylosovali Oasis.

V recenzích nejdete nová alba Matthewa Herberta, Puscifer, Vltavy, Skupiny Štěstí, La Dispute, dvojice Lantlos a Valborg, Walkabouts, Anyway, Ravelin 7, Sheeva Yoga (v sekci 3x a dost) nebo Richarda Pinhase, v dalších pravidelných rubrikách dostali prostor A Place to Bury Strangers (lyrix), Einstürzende Neubauten (dokument) a Please the Trees (fotoreport od Bet Orten). Pokračuje seriál o labelech (Insane Society), o pořádání koncertů a sérii tetování letos uzavírá textová a obrazová ukázka z nové knihy Kmeny. I sloupky jsou na svých místech.

*

Do roku 2012 chystá Full Moon několik podstatných změn. Jedna z nich bude dvouměsíční periodicita a změna formátu, takže aktuální dvacáté číslo je nejen posledním letos, ale také posledním, jak jej čtenáři znají. Cena časopisu (99 Kč) se nemění, ani grafická vize studia Carton Clan. V prosinci běží také speciální nabídka, roční předplatné s dárkovým poukazem za 444 Kč. Release party nového formátu se uskuteční 1. února v klubu Fléda v Brně, což bude zároveň datum vydání Full Moonu #21. K tanci a poslechu zahraje pan Astronautalis! Celý Full Moon přeje sťastný nový rok 2012.

aktuálně

diskuze