Akce

22.06.2023-25.06.2023

Basinfirefest 2023

Basinfirefest 2023

BASINFIREFEST 2023

22. - 25. 6. 2023 // Spálené Poříčí

 
Letošní Basinfirefest míří vysoko, headlinerem jsou GHOST a VILLE VALO!

Loňský ročník Basinfirefestu dodržel, co pořadatelé při jeho obnovení v roce 2019 slibovali. Nový koncept s větším množstvím zahraničních kapel. Letos na soupisku dostali exkluzivního headlinera, jakého asi čekal málokdo. Držitele Grammy a jednu z nejžádanějších kapel posledních let GHOST, a nyní do line-upu přidávají na scénu navrátilého frontmana HIM - VILLE VALO.

Exkluzivní headliner GHOST a zároveň největší kapela v historii festivalu, pro níž se na čtvrteční večer připravuje scéna, jakou Západní Čechy neviděly, bude luciferova kometa ze Švédska, která na festivalu odehraje jediný koncert v České republice pro rok 2023.

Papa Emeritus a jeho skupina bezejmenných ghúlů do světa hudby znovu vnesli opojnou auru tajemství a okultní mystiky spolu s hudbou, ve které se rafinovaně snoubí tvrdost a skandinávská hitovost s očarovávající melodikou. Staňte se svědky zážitku, který média označují za „euforickou podívanou“ (Rolling Stone) nebo „novou generaci hvězd arén“ (The Wall Street Journal). GHOST patří na rockový trůn a mezi ty absolutně největší skupiny současnosti.

GHOST jako headliner festivalu vystoupí ve čtvrtek večer, ale významná hudební událost se uskuteční i v sobotu.

V historii alternativního rocku 21. století je jen málo umělců, kteří by vrhali větší stín než finský průkopník love metalu VILLE VALO. Jeho kapela HIM patřila k nejikoničtějším a nejsvéráznějším tohoto tisíciletí a zanechala nesmazatelnou stopu v zástupu fanoušků po celém světě.

Nyní, po pár letech, když si VV vylízal rány, je jeden z nejvýraznějších a nejzajímavějších hlasů moderního rocku zpět. Jeho návratová deska má nadčasové písně i baladičnost se závanem růží i pekelné síry a je jeho skutečným znovuzrozením i zmrtvýchvstání, které ho dovede až do Poříčí na Basinfire.

Mezi další hvězdy festivalu patří australská hardrock mašina AIRBOURNE, veteráni a průkopníci crossoveru CLAWFINGER, gothenburgské ikony a spoluzakladatelé melo-deathu DARK TRANQUILLITY, mladá pětice a kapela čítající syny slavných SlipKnot VENDED, či nezastavitelná smršť energie s unikátním zvukem rebelie, kde se mísí hardcore-punk, rap, nu-metal a elektronika FEVER 333. Na podobné vlně se veze i tuzemský „metalový“ rapper REDZED, nejposlouchanější český umělec na Spotify.

Dále elektro-industrial projekt PAIN Petera Tägtrena (Hypocrisy), který se zpěvákem Rammstein rozjel jeho bočák Lindemann, HÄMATOM se indus-spojením metalu a elektronické hudby, další ze synonym devadesátek PRO-PAIN, dojde ale i na zpestření v podobě středověké folk/darkwave hudby s moderními vlivy. Tu představí FAUN. Na podobné pagan vlně jsou i duem čistých mužských vokálů a jedinečných melodií okamžitě rozpoznatelní nizozemští folk/pagan metalisté HEIDEVOLK. V sestavě je též jedna z nejvýraznějších metalových kapel PARADISE LOST, jejichž hudba definovala gotický subžánr metalu, progové hvězdy HAKEN či duo thrasherů FLOTSAM AND JETSAM z USA a němečtí klasici TANKARD, kteří ve Spáleném Poříčí budou slavit 40. výročí od svého vzniku.

Zastoupena samozřejmě bude i tuzemská scéna, z ní vyberme např. osobité crossoveristy DARK GAMBALLE, metalcorové SUNSET TRAIL, slovenské thrashery CATASTROFY nebo punkové party THE FIALKY a DRIÁK.

Basinfirefest je čtyřdenní festival a koná se ve dnech 22. - 25. června ve Spáleném Poříčí na úpatí pohoří Brd vzdáleném 20 km od Plzně. V programu je pro fanoušky přichystáno na 50 kapel.
Pro více informací, kompletní program i čerstvé novinky navštivte festivalový web www.basin.cz, kde samozřejmě najdete i vstupenky – celofestivalové za 2390 Kč, po jednotlivých dnech od 1000 Kč.

 
Program jednotlivých dnů:

D1 - čtvrtek 22. 6. 2023: GHOST, CLAWFINGER, DECAPITATED, SPIRITWORLD, JUNGLE ROT, CATASTROFY, MALLEPHYR, CEREBRAL EXTINCTION, THE FIALKY, FATA MORGANA

D2 - pátek 23. 6. 2023: DARK TRANQUILITY, FAUN, BUTCHER BABIES, FLOTSAM & JETSAM, HEIDENVOLK, THE RAVEN AGE, DANCE WITH THE DEAD, DARK GAMBALLE, VEKTOR, GODLESS TRUTH, KNIFE, LAID TO WASTE, TRAHIR

D3 - sobota 24. 6. 2023: VV, AIRBOURNE, PARADISE LOST, TANKARD, HÄMATOM, PESTILENCE, GAEREA, SUNSET TRAIL, URNE, DUST BOLT, END, DRIAK, FROZEN POPPYHEAD

D4 - neděle 25. 6. 2023: FEVER 333, PAIN, REDZED, RIVERSIDE, VENDED, HAKEN, PRO-PAIN, VOMITORY, SDI, UNITY TX, SEVERALS

 
Line-up 2023: Airbourne, Butcher Babies, Catastrofy, Cerebral Extinction, Clawfinger, Dance With The Dead, Dark Gamballe, Dark Tranquillity, Driák, Decapitated, Dust Bolt, End, Fata Morgana, Faun, Fever 333, Flotsam and Jetsam, Frozen Poppyhead, Gaerea, Ghost, Godless Truth, Haken, Hämatom, Heidevolk, Jungle Rot, Knife, Laid To Waste, Mallephyr, Pain, Paradise Lost, Pestilence, Pro-Pain, Redzed, Riverside, S.D.I., Severals, SpiritWorld, Sunset Trail, Tankard, The Fialky, The Raven Age, Trahir, UnityTX, Urne, Vektor, Vended, Vomitory, VV


Přispěj do diskuze

aktuálně

diskuze