Akce

14.02.2019

YEARNING KRU

Yearning Kru + Monofee (UK/ TWN, Quantum Natives), Barcode DJs
čtvrtek 14. února 2019 / 19:00
GAMPA, Pardubice
www.gmpardubice.cz
www.divadlo29.cz

Galerie města Pardubic (GAMPA) přichází v novém roce s novou galerijní dramaturgií a Divadlo 29 bude u toho. Na vernisáži zahajující výstavy Plastic Heart zahrají na čárové kódy obalů Barcode DJs a hned po nich přivítáme dva zástupce jednoho z nejvizionářštějších hudebních labelů současnosti, Quantum Natives!

QN je jediné vydavatelství, které si za poslední roky zasloužilo titulní stránku respektovaného měsíčníku The Wire. Svým přístupem ke zvuku, vizuálům, ale třeba i způsobem, jakým prezentují a distribuují svoje nahrávky, způsobili QN na postklubové scéně malou revoluci. Máme velkou radost, že v GAMPĚ zahraje šéf labelu Yearning Kru a tchaj-wanská producentka Monofee, která v den koncertu vydává u QN debutové album.

Yearning Kru je producent, kurátor a nepolapitelný hybatel současného digitálního undergroundu bořící hranice mezi experimentální hudbou a vizuálním uměním. Sci-fi fanatik usídlený v Tchaj-peji tvoří svou „nekonkrétní hudbu” pomocí osobité kolážovité techniky samplingu a extrémní digitální manipulace. Svůj neuchopitelný bažinný sound ještě umocňuje psychedelickými vizuály, kterými doprovodí i pardubický koncert.

Svůj valentýnský AV set odehraje v GAMPĚ také tchajwanská producentka Monofee. Křehké a posmutnělé elektronické tracky ovlivněné tchajpejským undergroundem (vydává např. na tamější značce Future Proof) či estetikou anime příběhů vyjdou na debutovém EP u QN v den pardubického koncertu.

Barcode DJs je živá multimediální peformance skupiny experimentálních hudebníků hrajících na čárové kódy obalů. Společně vytvářejí surreálné asociace mezi zvuky pokladen a jednotlivých produktů a na pozadí chaotických noisových mračen podpořených silnými beaty přinášejí environmentální kontext. Barcode DJs recyklují nástroje primárně určené pro uspokojování boha konzumu. Jejich audiovizuální výstup může přecházet přes agresivně nelogickou spleť samplů až do ucelených struktur, který je limitován počtem dostupného zboží.


Přispěj do diskuze

aktuálně

diskuze