Akce

09.12.2019, Underdogs'

WAQWAQ KINGDOM [jp], ORIENT

Volný promotérský kolektiv Jednota představí poprvé v Česku WaqWaq Kingdom: projekt dvojice Kiki Hitomi (King Midas Sound) a Šigeru Išihary aka DJe Scotch Egga (Seefeel) propojující jamajské mutace a japonské vlivy v kompaktní, neoposlouchaný celek.

Japonská hudba se často stereotypně spojuje s jistou vychýleností od zdravého rozumu či dobrého vkusu a příčetnosti. Tady je stereotyp v zásadě pravdivý. WaqWaq Kingdom (waqwaq znamená létat nebo poletovat) původně vznikli jako kolaborace Hitomi, Išihary a elektroakustického bubeníka Andrey Belfiho, který z kapely posléze odešel. Nad dubovým základem vytvořené rytmické peklo plné synkopací a divných dob a melodiku starých videoher doplňoval na debutu Shinsekai snový, melancholický a jaksi infantilní vokál Hitomi. Spojování nespojitelného vytváří u WaqWaq dezorientující dojem hyperreality, na nejnovějším albu Essaka Hoisa (Phantom Limb) ale zkrotili své vlivy a působí sevřeněji. Označují se za „minyo footwork“ – minjó je japonská lidová hudba, footwork nebo i trap se na něm skutečně vyskytuje a v textech a vizuálech čerpají jak z tradiční domovské mytologie, tak ze současné techno-konzumní společnosti. 

Večer otevřou pražští Orient, jejichž loňský debut V je srážkou špíny a chytlavosti, kde vedle sebe stojí vlezlé melodie s experimentálními impulzy, to vše v závoji lo-fi elektroniky. Orient v zásadě rezignují na – mainstreamové i undergroundové – koncepty dobrého vkusu a budují ryze vlastní, překvapivě funkční celky. Obě kapely se představí v pondělní večer 9.12. v Underdogs‘.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Goout.

Jednota tentokrát: ][ , Cáry mlhyHeartnoize PromotionLetmo ProductionsMarastMusic.com
Vstupenky v předprodejní síti GoOuthttps://bit.ly/2CFBJcr


Začátek akce: 20:00
Info:
Odkazy:
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze