THE OCEAN a Nuit na strahovské Sedmičce

THE OCEAN a Nuit na strahovské Sedmičce

=neděle 26. 03. 2006 @ Klub 007, Praha – Strahov=

The Ocean produkují hlasitý, zatěžkaný neuro core, který není vůbec jednoduché popsat. Hlavní myšlenkou kapely je tvořit pospolu a dávat hudbě punc kolektivismu,

což v případě The Ocean znamená, že se na tvorbě jak hudební, tak vizuální podílí skupina devíti lidí, kteří společně zhmotňují svou uměleckou vizi. V jejich hudbě můžete zaslechnout ambientní prvky, metal core, hardcorové útržky, vše je však servírováno v celistvém obalu potemnělých, atmosférických kompozic. Za své hlavní inspirátory označuje skupina např. Neurosis, Davida Lynche, King Crimson, Botch, Godflesh, Melvins a další. Pokud jste je měli možnost vidět na loňském Fluff festu, tak jistě víte, o jak intenzivní záležitost se jedná. Přestože jejich vystoupení patřilo k velmi povedeným, tak v intimním prostředím malého klubu vyniká síla The Ocean ještě silněji, což jen umocňují neurotické industriální performance prováděné na pódiu. Kapely se vloni chytili Metal Blade, pod jejichž křídly vyšla i poslední deska Aeolian.
Jako předkapela The Ocean se objeví jindřichohradečtí Nuit, kteří ve své tvorbě mísí prvky Neurosis či Isis. V rámci českých luhů a hájů věc velice příjemná a ne až tak často slyšitelná.

Koncert proběhne tuto neděli 26/03 od 19:00h ve strahovském Klubu 007.
Více informací na ://shindy.cz nebo ://klub007strahov.cz.
---- -- ---- -- ---- -- ----
THE OCEAN .::. ://theoceancollective.com
NUIT .::. ://nuit-band.com

article_219_px1

Tagy:

aktuálně

diskuze