Protest The Hero, The Chariot a The Human Abstract zahájí v neděli nabité koncertní jaro

Protest The Hero, The Chariot a The Human Abstract zahájí v neděli nabité koncertní jaro

Protest The Hero
The Chariot
The Human Abstract
neděle 22.3.2009, Praha, Futurum

Již tuto neděli, 22. března, zavítají do pražského klubu Futurum tři soubory, jejichž tvorba reprezentuje tu nejextrémnější odnož post-hardcore - jakousi kombinaci uřvaného screamo-metalu a la Underoath, The Bled, Bring Me The Horizon či As I Lay Dying s technickým experimentálním math-corem, typickým pro Dillinger Escape Plan, Norma Jean nebo The Fall Of Troy.

PROTEST THE HERO z kanadského Whitby (předměstí Toronta) slaví

article_681_px2

letos přes nízký věk svých členů již desetileté výročí. Kapela je velice populární napříč mezi scénami na všech kontinentech, a to zejména díky svému živému projevu. Nemalou roli v jejich oblíbenosti hraje jistě i fakt, že jejich dvě poslední CD, Kezia a Fortress, vyšla u kultovního „emo“ labelu Vagrant Records (From Autumn To Ashes, Senses Fail, Alexisonfire, Dashboard Confessional, Thrice atd.).

THE CHARIOT založil před šesti lety frontman Josh Scogin krátce poté, co po pouhém jednom vydaném albu opustil

article_681_px3

projekt, do kterého investoval spoustu energie – Norma Jean. Dodnes nejsou jasné důvody a okolnosti Scoginova odchodu, nicméně jeho současné vztahy s Norma Jean se zdají být výborné, vzhledem k tomu, že s nimi The Chariot často sdílejí jedno pódium a oba soubory vydávají na tomtéž labelu – Solid State / Tooth And Nail (Underoath, August Burns Red, Stretch Arm Strong). Zde má The Chariot v brzké době vyjít jejich třetí album. Zajímavostí je, že na tom druhém, i přes nemalou stylovou rozdílnost, hostovala zpěvačka Paramore, Hayley Williams.

THE HUMAN ABSTRACT z Los Angeles jsou další mladou kapelou,

article_681_px4

která nedávno zakončila čtvrtý rok své existence. V poslední době velmi aktivní šestice muzikantů se přes svůj velmi metalově znějící sound hlásí k punkovým principům a obě svá alba Nocturne a Midheaven vydala na Hopeless Records, k jejímž nejvýraznějším akvizicím patří All Time Low, Samiam, Amber Pacific, Guttermouth či Avenged Sevenfold.

Precizní nářez produkovaný všemi třemi kapelami si budete moci vychutnat v neděli v klubu Futurum, ve Zborovské ulici č. 7 na pražském Smíchově. Vstupenky jsou až do sobotního večera k dispozici v síti Ticketpro.

Tato akce rovněž zahajuje jarní koncertní sezónu promotérského kolektivu Conspiracy. Její součástí bude například velkým ohlasem provázené vystoupení Emery s Escape The Fate, česko-slovenská přehlídka při příležitosti narozenin iPunku či další velmi zajímavé koncerty na první polovinu června, které by měly být anoncovány v nejbližších dnech. Nepříjemnou zprávou je naopak zrušení celého evropského turné H2O, v jehož rámci měla kapela vystoupit v pražském Abatonu.
---- --- -- - -- --- ----
www.myspace.com/protestthehero
www.myspace.com/thechariot
www.myspace.com/thehumanabstract

www.conspiracy.cz

Tagy:

aktuálně

diskuze