Akce

15.06.2016-16.06.2016

POZVAKOWSKI se zastaví v Praze a Plzni

Do Čech opět míří maďarští Pozvakowski, kteří byli headlinery na letním festivalu Psy-High, kde sklidili zasloužený úspěch. Po necelém roce se vrací s novým albem, které představí v Praze (16.6.) a Plzni (15.6.).

Tato budapešťská čtveřice kombinuje intenzivní zvukové stěny postrocku /postmetalu / noiserocku s unikátními projekcemi z 8 a 16mm filmu. Pozwakovski jsou kapela, kterou se rozhodně vyplatí vidět živě. Namísto snah popsat jedinečnou zkušenost z jejich koncertů proto raději doporučuji poslech poslední desky Iterum, která vyšla na bandcampu teprve začátkem května, a návštěvu koncertu.
https://pozvakowski.bandcamp.com/album/iterum-2016

V Praze budou k vidění a slyšení 16/06/2016 na Nákladovém nádraží Žižkov. Jako předkapela zahrají Permon Balet Superstar, kapela na špičce české tvrdé alternativy, se surrealistickými texty, jež obaluje progresivními hudebními postupy. Dále pak vystoupí uskupení Dead Pigeon v koprodukci s analog-glitch VJisty Escher Fucker (http://escherfucker.eu/ ). Ačkoliv jsou DP inspirováni především industriálním hiphopem, v NNŽ vystoupí pod názvem Dead Pigeon Dub se svým dubovým setem.

Uvedenou hudební produkcí ale čtvrteční program nekončí. Na závěr bude k vidění krátký experimentální film Františka Týmala, Návrat dinosaurů. Ten vznikal metodou chemického leptání 70mm filmového materiálu a z tohoto formátu se bude i promítat, což se často nevidí.

O průběh perného večera se stará kolektiv /-\ sdbs.

Doporučená cena vstupného je 260Kč. To znamená, že pakliže máte hluboko do kapsy, mají pro vás organizátoři jasnou zprávu: lepší přijít a zaplatit stovku, než nedorazit vůbec!

Praha
https://www.facebook.com/events/185783278453976/

Plzeň
https://www.facebook.com/events/528611803993595/


Přispěj do diskuze

aktuálně

diskuze