Akce

07.11.2014-08.11.2014

Nouvelle Prague 2014

Mezinárodní hudební konference a showcase festival Nouvelle Prague, který měl v loňském roce úspěšnou premiéru, oznamuje termín 2.ročníku. Ten se uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8.listopadu 2014 opět v prostorách smíchovského pivovaru Staropramen.

Nouvelle Prague 2014Nouvelle Prague loni překvapil svou originalitou a profesionalitou. Akce, která dosud v Česku neměla obdoby, vzbudila nadšené ohlasy zahraničních i tuzemských delegátů, kapel, hudebních fanoušků, médií i státní správy. Ve dvou dnech se do Prahy sjeli významní hudební agenti, bookeři, promotéři a další hudební odborníci z domova i ze světa, aby v diskusních panelech probrali aktuální témata hudebního průmyslu a zúčastnili se showcase vystoupení osmi nadějných zámořských kapel, které ve večerním festivalovém programu doplnili headlineři Lucy Rose a Dilated Peoples.

Akce přinesla spoustu nových zkušeností a kontaktů nejen odborníkům, ale hmatatelné výsledky si z Nouvelle Prague odnesli také někteří interpreti. Jeremy Loops na základě svého vystoupení získal zastoupení Angusem Baskervillem z agentury 13 Artists, která zastupuje například ArcticMonkeys, Radiohead, Kate Nash nebo Bloc Party, australská rocková kapela Money for Rope byla v zápětí po Nouvelle Prague zabookována několika evropskými festivaly. Kanaďané City of Glass odehráli živé vystoupení v České televizi, a ze setkání vlivných lidí showbusinessu dokázal hodně vytěžit také manažer z agentury FLEXY zastupující pražského DJ Felixe!, který se díky spolupráci s Adamem Lewisem z Planetary Group zúčastní CMJ Music Maratonu v USA, získá PR ve Spojených státech a jeho tracky budou nasazeny do amerického National College Radia. Naděje o vstupu na mezinárodní scénu panují po Nouvelle Prague také u olomoucké kapely Nylon Jail.

Nouvelle Prague naprosto jasně dokázal, že v oblasti festivalové a klubové scény je o čem hovořit,a to napříč zeměmi i hudebními žánry. Kromě odborných přednášek došlo hlavně k propojení lidí,kteří se živou hudbou zabývají, a dle ohlasů je Nouvelle Prague správnou platformou pro vzájemnou komunikaci i spolupráci.

Pro letošní ročník chystá tým Nouvelle Prague několik novinek. Mezi něž patří například rozšíření showcase programu o některou z nadějných tuzemských kapel nebo zavedení cen Nouvelle Prague, zaměřených výhradně na domácí profesionální hudební komunitu. Další informace o vystupujících, delegátech, programu konference i vstupenkách budou zveřejňovány průběžně.

Delegátské pasy je však možné zakoupit už nyní na nouvelleprague.com/vstupenky prostřednictvím sítě SMS ticket už nyní. Do 31.5. stojí delegátský pas 990,- Kč (40 EUR). Od 1.6.bude cena za delegátský pas za 1190,- Kč (48 EUR).

Na závěr si dovolujeme zmínit několik mediálních postřehů týkající se loňského ročníku:

MF Dnes - "I pro zástupce klubů, novinářů, muzikantů a ve výsledku i publika by bylo dobře, kdybyse z podzimního setkání stala tradice.

"Musicserver.cz - "Zcela nový koncept hudební akce přilákal zahraniční i domácí promotéry, muzikanty, agenty, provozovatele klubů, zástupce médií i nadšené hudební fanoušky.

"Bbarak.cz - "Pravděpodobně nejzajímavější hudební akce, která se letos u nás konala.

"Muzikus.cz - "Nouvelle Prague přivezla některé pozoruhodné kapely, ale hlavně naplnila své poslání uspořádat setkání pro hudební profesionály a zájemce o organizaci festivalů a dalších hudebních akcí. To je nejzásadnější přínos této akce a snad to přispěje i k tomu, že se českým islovenským promotérům podaří dovézt k nám v příští sezoně zajímavá jména.

"C-heads.com - "Základem je mít ty správné kontakty. A ty se na Nouvelle dařilo získávat. Ačkolivšlo o malou, takřka rodinnou akci, její atmosféra byla úžasná a velice přátelská.

"FullMoon - "Česká republika je sice menší evropská země, ale hudbou se tady zabývá velkém nožství lidí – stačí se podívat, kolik se všude odehrává koncertů a festivalů. Zároveň stálenedosahujeme takové úrovně jako na západě, proto je potřeba předávat si zkušenosti a neustálese vyvíjet.

"Markething.cz - "Bylo rozhodně velmi přínosné potkat největší osobnosti hudebního byznysu,promluvit s nimi a načerpat nové myšlenky. Nouvelle Prague vyplnilo prázdné místo i na poli kapel– v době, kdy se všechny evropské showcase festivaly soustředí na kontinentální kapely, nám bylypředstaveny převážně uskupení z mnohem větších dálek – Kanada, Austrálie a dalších.

"Musicweb.cz - "Drobné nedostatky Nouvelle Prague nahradil skvělou atmosférou, příjemným prostředím pivovaru Staropramen a profesionalitou ve všech směrech. Takže stručně řečeno –tleskám, smekám, klaním se, fandím a držím palce do dalších ročníků!

”Hudebniknihovna.cz - "Doufejme v úspěšné pokračování přehlídkové akce, která v českém prostředí dosud chyběla."

Video sestřih z Nouvelle Prague 2013 je k vidění zde:

Více podrobnějších informací o Nouvelle Prague najdete na:
www.nouvelleprague.com
www.facebook.com/nouvelleprague
www.twitter.com/nouvelleprague
www.soundcloud.com/nouvelleprague
www.youtube.com/nouvelleprague


Začátek akce:
Info: 990 Kč (40 EUR) / 1190 Kč (48 EUR)
Odkazy:

Mapa:

aktuálně

diskuze