Akce

16.06.2016-18.06.2016, Autokemp Brodský

MetalGate Czech Death Fest 2016

Třetí červnový týden roku 2016, tedy od čtvrtka 16.6. do soboty 18.6. se na obvyklém místě činu v areálu autokempu Brodský v Červeném Kostelci uskuteční již osmý ročník domácí metalové veselice MetalGate Czech Death Fest! A pokud se vám do ruky dostal program z MGCDF 2015, jistě jste si všimli zmínky, že příští ročník „bude úplně jiný…Bojte se“.

Co to vlastně znamená? Můžeme vás uklidnit, že nic dramatického, i když se naše počáteční úvahy ubíraly směrem folklórní tanců a zpěvů, markomolekuárního cateringu a zenových meditací v kombinaci se soutěží v alpském jódlování a s prezentacemi pohřebních ústavů (to abychom dostáli našemu jménu), anebo možná ano, jelikož nadcházející osmý ročník bude v klíčových ohledech přeci jen jiný.

Zaprvé, v oblasti dramaturgie se příští rok můžete těšit na větší počet zahraničních kapel než doposud, jelikož bychom vám rádi představili zajímavé či neotřelé formace působící na globální metalové scéně. To ovšem neznamená, že byste byli ochuzeni o pořádnou porci metalu domácí provenience. První potvrzené kapely oznámíme začátkem prosince.

Zadruhé, abychom vám pobyt na MetalGate Czech Death Fest ještě více zpříjemnili, rozhodli jsme se rozšířit nabídku doprovodného programu a festivalových služeb. Předně, jakožto rodinný festival pro vás chystáme dětský program, kde bude pro vaše ratolesti připraven zábavný den pod dohledem kvalifikovaného personálu, aby tedy i naši nejmladší návštěvníci měli pěkné zážitky. Dále se můžete těšit na festivalový biograf, který vypukne na hlavním pódiu vždy po ukončení hudební produkce toho kterého dne a nabídne netradiční program, nebo na čistě volnočasové aktivity typu šipkové střelnice a soutěže v zatloukání hřebíků pro ukrácení dlouhé chvíle. Po potržení celkově pohodové atmosféry, která na MetalGate Czech Death Fest tradičně panuje, pro vás v neposlední řadě chystáme též festivalový táborák přímo v centru dění. Bližší informace o jednotlivých aktivitách se zavčas dozvíte.

Táborák znamená špekáčky, což nás přivádí ke třetí oblasti, a to k festivalovému cateringu. I tento dozná příští rok změn, abyste si u nás pochutnali, když už strávíte na našem festivalu tři dny. Chybět samozřejmě nebude tekutý chleba z provenience partnerského pivovaru Primátor za lidové ceny. Další inovací v oblasti cateringu pro příští ročník je zavedení festivalového platidla, které si každý návštěvník nakoupí při vstupu do areálu. Jsme si dobře vědomi, že se toto na MGCDF koná poprvé, a tudíž uděláme vše proto, včetně nastavení cen, aby opatření pro vás znamenalo co nejmenší opruz.

No, a když už inovujeme, tak z gruntu, což znamená, že novou podobu dostal i festivalový web, kam budeme postupně přidávat veškeré informace z festivalového dění, abyste byli co nejlépe informováni.

Závěrem bychom vám rádi oznámili, že byl spuštěn festivalový předprodej! Aktuální emise vstupenek v ceně 600 Kč je k mání na MetalGate e-shop a v Tortharry shopu, jak v tištěné, tak elektronické podobě a taktéž na vás čekají množstevní slevy a bonusy. Proto neváhejte a pořiďte si vstupenky již nyní!

Domácí metalová veselice MetalGate Czech Death Fest zná již účinkující pro svůj osmý ročník. Vzhledem k tomu, že i letos je náš festival opět třídenní, v čele dramaturgie stojí znovu trojice headlinerů. K nim se přidá řada zahraničních hostů, jelikož, jak jsme avizovali, cílem letošní dramaturgie je představit vám zajímavé a neotřelé kapely z globální metalové scény, čímž se k nám sjedou interpreti de facto ze všech světových stran. Takže na koho se můžete těšit?

Ze západu přijede především první festivalový headliner a to britští otcové zakladatelé grindcoru NAPALM DEATH! Ze stejné destinace k nám zavítá též britská avantgardní black metalová formace LYCHGATE. Dále se můžete těšit na francouzské vyslance lovecraftovského kosmického chaosu THE GREAT OLD ONES, kteří se v ČR představí premiérově. Německá metalová scéna pak bude zastoupena death metalovými egyptology MAAT a taktéž extrémními metalisty CTULU, kteří rovněž čerpají inspiraci z díla H. P. Lovecrafta.

Další na řadě je sever, jelikož odtud, konkrétně z Norska, pochází druhý festivalový headliner a to avantgardní black metalová ikona DØDHEIMSGARD! Tuto pak doplní švédská melodic death/thrash kapela CIRCLE OF CHAOS.

Velký kontingent k nám míří z jihu a v jeho čele je třetí headliner, konkrétně španělská death metalová mašinérie AVULSED, kterou doplní další dvě španělské kapely, jmenovitě metal/groove/HC uskupení VENDETTA FUCKING METAL a noisegrindová smečka MUTILATED JUDGE. Dále tu máme mexické goregrindové šílence URTIKARIA ANAL, etruskou black-death metalovou hordu VOLTUMNA z Itálie a řecké death metalisty MASS INFECTION.

Východ bude zastoupen sice jen jednou kapelou, ale o to zajímavější, jelikož až z dalekého Izraele k nám zavítá mezopotámské black-death metalové komando ARALLU.

Chybět nemůže ani středoevropská metalová scéna, která je zastoupena maďarskou death metalovou smečkou ANGERSEED, polskými ANTHEM (rovněž death metal), dvojicí slovenských kapel BRAINSCAN (alternative core/crossover) a EMPYRION (black-death metal), a samozřejmě zástupci domácího metalového undergroundu:

Kromě spolupořádající death metalové stálice TORTHARRY jsou na soupisce domácích kapel též death-grindoví veteráni FLESHLESS, metal-souloví SIX DEGREES OF SEPARATION, metal-HC smečka PROXIMITY, trash-death metalová marškumpanie ANTIGOD, symphonic metaloví RETURN TO INNOCENCE, lovecraftovský post-rockový projekt POSTCARDS FROM ARKHAM, technical space core uskupení LIQUID SPACE 9, grind and rollová úchylárna FELISHA, vítěz šestého ročníku soutěže kapel MetalGate Massacre DRUNK WITH PAIN (metal) a česko ruská symphonic pagan/black metalová horda WELICORUSS. Dále tu máme KOLOSS (thrash-death), SECTESY (death metal), CRANIAL CARNAGE (death metal) a GANKA (heavy core).

Čili jako obvykle, na pořadu dne bude žánrově pestrá dramaturgie. Budeme se tedy na vás těšit 16. až 18. června 2016 na obvyklém místě malebného autokempu Brodský v Červeném Kostelci!

Pro další informace sledujte oficiální web MGCDF a taktéž festivalový Facebook.

Těšíme se na vás!

www.mgcdf.cz
www.tortharry.com
www.metalgate.cz


Začátek akce:
Info: 600 Kč
Odkazy: Sectesy: Marast databáze Homepage Bandzone  |  Welicoruss: Marast databáze Myspace Homepage Bandzone Wikipedia  |  Felisha: Marast databáze Bandzone  |  Postcards From Arkham: Marast databáze Myspace Homepage Bandzone  |  Return To Innocence: Marast databáze Bandzone Wikipedia  |  Antigod: Marast databáze Myspace Homepage Bandzone  |  Proximity: Marast databáze Myspace Homepage Bandzone  |  Six Degrees Of Separation: Marast databáze Homepage Bandzone Wikipedia  |  Fleshless: Marast databáze Myspace Homepage Bandzone  |  Brainscan: Marast databáze Homepage Bandzone  |  Tortharry: Marast databáze Bandzone  |  Lychgate: Marast databáze Homepage Bandzone Wikipedia  |  Avulsed: Marast databáze Myspace Homepage Wikipedia  |  Dødheimsgard: Marast databáze Myspace Homepage Wikipedia  |  Ctulu: Marast databáze Myspace Homepage  |  Napalm Death: Marast databáze Myspace Homepage Wikipedia
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze