Akce

11.04.2012, K4

Marast Vás dnes zve na WHEN ICARUS FALLS, Ufajr a Avelon v Praze!

When Icarus Falls - PrahaWHEN ICARUS FALLS - Swiss [post-hardcore, post-rock]
http://www.myspace.com/whenicarusfalls

UFAJR – Cze [indie/post-rock]
 http://bandzone.cz/ufajr

AVELON – Cze [post-hardcore, ambient]
http://bandzone.cz/darknessinside666

11. 4. 2012 – Praha, K4 [Celetná 562, Praha 1, cca 1min. chůze ze Staroměstského náměstí]

Start 20:00, Vstup 100 Kč
 
WHEN ICARUS FALLS jsou mladou kapelou (založeni roku 2007) ze Švýcarska, jednou ze zástupců silně vzkvétající post-hardcorové vlny, jež v sobě snoubí post-hardcore/metalovou dravost s post-rockovou zasněností, čili něco pro fandy Rosetta, Isis, Khoma nebo třeba našich FDK či Five Seconds To Leave. Poměrně dlouhé a gradující skladby jsou protkány piánem a emotivními zvraty, ale i vlnami energie pumpujících do posluchačů potřebnou chuť s nimi jít dál až na okraj, absolvovat s nimi celou cestu do neznáma. V případě WIF ale nejde o klasický příklad dekadentně temné muziky, ale hledat u nich svit pozitivních zítřků je zbytečné, sem tam nějaký paprsek, to ano.

O kvalitách WIF pak napovídá fakt, že jejich více než třicetiminutové EP Over the Frozen Seas vydali Get A Life! Records, kteří stojí třeba za Zatokrev, jejichž tour je v závěsu. Po tomto EP When Icarus Burns koncertovali třeba s Red Sparowes, Zatokrev nebo Impure Wilhelmina, následně objeli Evropu.

Před rokem pak When Icarus Falls začali makat na nové desce Aegean, která je inspirována prací známé psychiatričky Elisabeth Kübler-Ross, jež popsala pět stádií umírání: popírání, hněv, vyjednávání, depresi a finální přijetí. V létě WIF skladby zaznamenali studiově a až do letošní zimy dělali na post-produkční stránce. Dle první ukázky na jejich MySpace (myspace.com/whenicarusfalls) můžeme očekávat silné album plné nejen zvrácených emocí, které tentokrát vyjde u Headstrong Music.

When Icarus Burns:
Diego Mediano   - Vocals
Luis Cordeiro     - Guitar
Yann Cottier      - Guitar
Claude Humbert-Droz    - Bass
Xavier Gigandet - Drums & Keys
 
Koncert se uskuteční již příští středu 11.4.2012 v pražském klubu K4. Předskakovat budou pražští UFAJR (bandzone.cz/ufajr), kteří teď po instrumentálním období začínají hrát opět se zpěváky a nadějní AVELON z Mostu (bandzone.cz/darknessinside666), kteří na podobnou muziku jako WIF jdou trošku z jiného směru, navíc si v hlavním městě odbydou premiéru. Přijďte se přesvědčit.


Začátek akce: 19:30
Info: Koncert post-hardcorových Švýcarů WHEN ICARUS FALLS osloví fanoušky Rosetta, Isis, Khoma nebo našich FDK či Five Seconds To Leave se za kilčo uskuteční ve středu 11.4.2012 v pražském klubu K4 (Celetná 562, cca 1min. chůze ze Staromáku). Předskakovat budou pražští UFAJR, kteří teď po instrumentálním období začínají hrát opět se zpěváky a nadějní AVELON z Mostu, kteří na podobnou muziku jako WIF jdou trošku z jiného směru, navíc si v hlavním městě odbydou premiéru. Přijďte se přesvědčit.
Odkazy:
Tagy:
Last.FM: link
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze