Akce

19.10.2019, Underdogs'

MUERAN HUMANOS

MUERAN HUMANOS + PULSAR
19. října 2019 / Praha – Underdogs’ / start 20:30 / 250 CZK

Mueran Humanos, původem z argentinského Buenos Aires, už nějakou dobu operují ze středu světa v Berlíně a v Praze se neobjevují poprvé: tentokrát přivezou svoji novou desku Hospital Lullabies. Mueran Humanos se zdánlivě pohybují v prostoru vymezeném nicotou a temnými zvuky (netají se třeba oblibou Suicide a podobných kapel), ale ve skutečnosti toho nabízejí mnohem víc: geniálně repetitivní basové linky se proplétají spletí elektronických zvuků, nad nimiž Tomás a Carmen vyprávějí ve španělštině poměrně znepokojivé příběhy s unikátní atmosférou. Jak sami říkají: „Nesnažíme se následovat nějaké trendy. Snažíme se znít jedinečně.“

Hospital Lullabies je jejich v pořadí třetím albem (po dnes už legendárním a beznadějně nihilistickém a dávno vyprodaném debutu a po „tanečnější“ Miseress, vydané v roce 2015). Posluchači i recenzenti se po celém světě shodují, že se jedná o mimořádně vydařené dílo – ale pozor, kromě hudby k němu tentokrát patří i film, který natočila Carmen. Je to něco jako obrazové zachycení desky nebo obrazová stopa: každopádně čekejte surrealistický, syrový, zvláštní existenciální zážitek (pochopitelně v pozitivním smyslu slova). MueranHumanos přijíždějí ve vrcholné formě, a jako vždy optimističtí, temní a zcela jedinečně negativní.

Společně s nimi vystoupí i dvojice Pulsar, která operuje ze skutečného středu světa v Brně. Jedná se o nový projekt známých tváří z místní scény (Deceased Squirrel on the Phone, Ditry Picnic): v tomto případě jsou ingredience výsledné lahůdky jednoduché: zpěv, kytara, basa a bubeník, který poslouchá na slovo. Kdo vyrostl na post-punkových kapelách, bude při jejich koncertě víc než ve svém živlu. Pulsar nedávno vydal na labelu Stoned to Death výbornou kazetu se čtyřmi skladbami s názvem Crumpled Mountain.

Mueran Humanos / Hospital Lullabies:
https://mueranhumanos.bandcamp.com/album/hospital-lullabies
https://www.youtube.com/watch?v=cQE5XaBf17I /(film)
https://www.youtube.com/watch?v=OdZ7WEReOZ8 (live video 2019)

Pulsar:
https://stoned-to-death.bandcamp.com/album/crumpled-mountain
www.silver-rocket.org


Začátek akce: 20:30
Info: 250 CZK
Odkazy:
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze