METAL SWAMP 26.66

METAL SWAMP 26.66

=08/09/2006, 18:00h @ Brno, KD Svatoboj – Cacovická 12=

Zdravíčko, končí prázdniny a opět se otevírají brány Metal Swampu. Bránu, co jsme pro vás připravili nyní, je, jak se říká, pekelná. Ze zemí českých je zastoupení pramalé, o to více originální. Ostravská formace Hyperborean Desire natočila zbrusu nové promo a v této době nahrává svoji debutní dlouhohrající desku. Již promo dalo znát, že nejde pouze o tuctovou kapelu, která postrádá originalitu, spíše naopak. Propracovaný black metal plný hudebních zvratů a nečekaných pasáží, jemuž nechybí technika… posuďte sami.
Ze sousedního Rakouska byla přizvána horda, která již jednou na Metal Swampu zahrála, ortodoxní a nekompromisní misanthropic black metal v podobě Misanthropic Might. Kapela má za sebou nespočet koncertů a pilně pracuje na nové desce. Očekávat lze klasický přímočarý black metal ala starý Gorgoroth, tudíž bez nějakých kompromisů. Nechybí ani notná dávka originality.
Opět sousedé ale z trochu jiného konce naší republiky. Slovenští zarputilci Ancestral Volkhves hrají rychlý slovanský black metal, který vás doslova nakope, řekněme stylově k Astrofanes. Je zde cítit i vliv severu, jmenovitě Gorgoroth, ovšem vše má svoji originální tvář. Jedná se jedinečnou příležitost spatřit tuto kapelu v našich končinách. Nejinak je tomu u spřízněných Infer, kteří jsou také ze Slovenska. Hudebně jde také o black metal, ovšem z trochu jiného soudku. Jedná se o kapelku pro fans, jež holdují veličinám jako je třeba Dark Funeral. Rychlý, agresivní, nekompromisní nátěr… to je Infer, který poprvé u nás představí svůj debut In Cold Being.
Po delším vyjednávání se nám poštěstilo stáhnout do Brna mexickou hordu

article_269_px2

Balam Akab. Jejich debut Xibalba sklízí úspěch po celém světě a představí ho také u nás. Nekomromisní black death se švédským nádechem vás určitě nenechá v klidu. Spolu s Balam Akab vystoupí i jejich krajané Evil Poetry. Trojice Evil Poetry má na kontě zbrusu nové album Letheus Nocturnus. Songy plné brutality s hutnými rify kytar, jimž nechybí vyhrávky, nějaké to sólo či výjezd, nekompromisní basa, jejíž zvuk zanechává mráz na zádech, kulomet namísto bicích… prostě brutální death black ve vší kráse.

Díky patří všem mediálním partnerům, jež naše akce pravidelně podporují. Ve zkratce jde o již ryze brněnské AZ rádio, které jak se patří přitvrdilo svoji hudbu a není tudíž problém zaslechnout během dna na frekvenci 99,0 spolky jako jsou třeba Obituary, Hypocrisy, Napalm Death, Sodom, In Flames, Morbid Angel a spoustu dalších, včetně žánrově měkčích skupin. Naše díky patří také webzinům Fobia, Incipitum, Mortem, Abyss, Xichty.cz, Biermach, Whiplash a spoustě dalších.
---- --- -- --- ----
Balam Akab -:- ://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewprofile&friendid=69003853
Evil Poetry -:- ://evilpoetry.vze.com
Ancestral Volkhves -:- ://volkhves.host.sk
Infer -:- ://infer.res5ekt.com/
Misanthropic Might -:- ://headfuckcrew.com/
Hyperborean Desire -:- ://hyperborean-desire.com/
Metal swamp -:- ://metalswamp.com
AZ radio -:- ://rockradioaz.cz/

article_269_px1

Tagy:

aktuálně

diskuze