KATATONIA s THE GREAT COLD SPRING TURNÉ 2006 v Jablonci nad Nisou!

KATATONIA s THE GREAT COLD SPRING TURNÉ 2006 v Jablonci nad Nisou!

4. května 2006 proběhne v jabloneckém Eurocentru jedinečný koncert švédských KATATONIA za asistence Italů NOVEMBRE. Katatonia má na svém kontě 7 alb, z nichž to poslední The Great Cold Distance vyšlo v březnu pod hlavičkou Peaceville.
Kořeny skupiny sahají do začátku devadesátých let, kdy po demu Jhva Elohim Meth vychází v roce 1993 u No Fashion dodnes vysoce ceněný debut Dance Of December Souls. Na něm Katatonia rozprostřela gotický konglomerát doom a black metalu, jež v sobě nesl ozvěny Paradise Lost okořeněný nesvatou severskou atmosférou. Následuje mini album For Funerals to Come a skladby na WAR kompilaci. Zakládající členové bubeník/zpěvák Jonas Renkse a kytarista/zpěvák Anders "Blakkheim" Nyström přibírají dalšího kytaristu Freda Normana a s hostujícím vokalistou Opeth Mikaelem Akerfeldtem připravují průlomové album Brave Murder Day. Na něm skupina roku 1996 rozprostírá hypnotizující kytarové stěny, zádumčivá gotická atmosféra prosakuje posluchačem do morku kostí a načernalý Akerfeldtův projev kontrastuje s

Jonasovým čistým hlasem. O dva roky a dvě EP později se Katatonia vrací s deskou Discouraged Ones, která zčásti těží z předchozího alba, ale hlavně poprvé na celém albu jsou pouze čisté vokály. Leta 1999-2001 jsou ve znamení velmi ceněných alb Tonight’s Decisison a Last FairDeal Gone Down, podpořených turné s takovými kalibry jako Paradise Lost, Opeth, My Dying Bride, Akercocke atd. a účastí na festivalech v Evropě i zámoří. S kompletní a prověřenou sestavou Katatonia vydává roku 2003 opus Viva Emptiness, který se setkává s masivní odezvou a skupina získává spousty nových fanoušků.
U nás loni vystoupila poprvé a to v rámci Metalmanie ve zlínské Novestě. Tři roky čekání na nové album skupina svým příznivcům zkrátila emisí DVD a kompilačních alb Black Sessions a Brave Yester Days. V březnu 2006 vychází konečně jako vždy nejlepší album skupiny The Great Cold Distance, kterému předcházela i emise singlu My Twin, pro který skupina poprvé natočila profesionální videoklip, který je k vidění na hudebních kanálech. Album i singl už začínají okupovat metalové i "normální" žebříčky a Jablonec je poctěn jediným vystoupením ve střední a východní Evropě. Nenechte si ujít nejvychytanější metalovou skupinu současnost!!!

CENA LÍSTKU: 390,- Kč

info a vstupenky 608169993
---- -- ---- -- ---- -- ----
://eurocentrumjablonec.cz
://koloseum-projekt.tk
koloseum.liberec@seznam.cz

article_231_px1

Tagy:

aktuálně

diskuze