Akce

30.10.2019, Divadlo Hybernia

HEILUNG - léčení hudbou

Heilung svou zaříkávací hudbou zastaví i šíp v letu

-----------------------------------------------------------------------

HEILUNG

30.10.2019 @ Praha, Divadlo Hybernia

 
Heilung jsou… historie. Tahle mnohočetná mezinárodní formace se posluchače všemi prostředky snaží spojit s dobou před příchodem křesťanství, k syrové době bez politických ideologií. Jejich hudba přibližuje a odhaluje zvuk raně středověké severní Evropy, přesně doby železné až po vikingskou éru.

Pro dosažení autenticity Heilung ve svých mystických písních používají vše od tekoucí vody, chrastění lidských kostí, rekonstruovaných mečů a štítů z archeologických nálezů, bronzových kruhů a starých rámových bicí. Texty zas obsahují originální přepisy z runových kamenů a zachovaných kopí, amuletů a dalších artefaktů a dále básně, které se zabývají historickými událostmi nebo jsou interpretacemi originálů, k čemuž hojně využívají výkladů velkých runologů jako Düwela nebo Heizmanna.

Heilung k nám zavítají na svůj vůbec první samostatný koncert představit novou desku Futha (vyjde 28. června), z níž se můžeme podívat např. skladbu „Othan.

Jde o jednu z kompozic, která se v kontextu Heilung může jevit jako píseň uvolňující, i když ve vlčí mantře (lidé se kdysi při zaříkávání často uchylovali k přejímaní zvířecích zvuků) obsahuje dávná bojová zaříkávání ze 7. století před naším letopočtem, která se pro nejvyššího severního Boha Odina (vyjevuje se tu jako pán války) zpívala pod štíty pro požehnání a ochranu svých bojovníků, jenž jako aktivní bojové kouzlo mělo mít i sílu zastavit šíp v letu.

Heilung v němčině znamená léčení a dánský soubor toto slovo vnímá i jako jádro svého zvuku. Předpokládá se, že posluchač jejich někdy bouřlivou hudební cestu opustí uklidněný a uvolněný. I proto si Heilung na své turné vyžádali sály veskrze na sezení.

nové skladby:
Othan - www.youtube.com/watch?v=zzteYM2Xv0M
Traust - www.youtube.com/watch?v=HVw_1RZncec

FB event: www.facebook.com/events/2469694123061029

Předprodej pouze v síti GoOut: https://goout.net/cs/listky/heilung/fgge

-

HEILUNG – Krigsgaldr

HEILUNG – Hamrer Hippyer


Začátek akce: 19:00 až 22:00
Info:
Odkazy:
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze