Akce

18.04.2020, Kabinet Múz

HEALTH (USA) v Brně

HEALTH (USA) + SRSQ (USA)
18.4. Brno – Kabinet MÚZ, Sukova 4

Hlučné krajiny, kovové tepaní bicích a melodika, která kolážím z oceli a valivého noisu dodává trochu lidskosti. HEALTH vznikli v roce 2006 a jejich první živá vystoupení se odehrála v legendárním losangeleském DIY klubu The Smell. „Prostě jsme jen seděli v tmavé místnosti a vymýšleli, jak napsat píseň,“ vzpomíná kytarista Jake Duzsik na rané začátky kapely. Svůj debut nahráli o jedno léto později, sami s vlastním mixem i produkcí. Pitchfork ho tehdy nemohl minout a v tribálním bušení industriálních rytmů hledal příznaky Boredoms či Liars.

Druhé album Get Color vydali v roce 2009 a v NY Times se psalo: „HEALTH jsou úderní minimalisté, kteří vytvářejí patterny z ostrých a brutálních zvuků…redefinují dědictví art-punku 80.let skrze čerstvé nápady a mladistvou netrpělivost.“ Death Magic (2015, Loma Vista Recordings) dále vytříbilo preciznost vokálů zasnoubených s těžkotonážními rytmickými podklady, ozvěnami dávných rituálů a synth-popovými refrény.

Kalifornská kapela má v diskografii ještě několik alb s remixy svých skladeb třeba od Crystal Castles, Pictureplane, Nosaj Thing nebo Vessel (HEALTH//DISCO, DISCO2, Disco3, aj.). HEALTH nahráli také soundtracky k počítačovým hrám jako Max Payne a Grand Theft Auto. Na kontě mají i různé spolupráce, např. s Ghostmane, Perturbator či aktuálně společný singl Delicious Ape s XiuXiu. Do Kabinetu Múz přivezou svou letošní desku Vol 4.: Slaves of Fear, na níž se v obrovských hlukových stěnách ozývá post-punk, darkwave, industrial a směska mnoha dalších žánrů, jež spolu koexistují v kompozičně promyšlené jednotě.
http://youwillloveeachother.com/
video: https://www.youtube.com/watch?v=b-4CljCTSYI
https://www.youtube.com/watch?v=dAvRMW2Dniw

SRSQ (USA)

Dreampopový/shoegaze projekt Kennedy Ashlyn z Them Are Us Too, který navodí atmosféru nahrávek Cocteau Twins, My Bloody Valentine nebo Dead Can Dance. Další z umělkyň na prestižním vydavatelství Dais records, která vystoupí v Kabinetu!
https://www.facebook.com/ssrsqq/
https://srsq.bandcamp.com/

předprodej: http://bit.ly/2E4dXHx

Sledujte Kabinet MÚZ
https://www.instagram.com/kabinet_muz/
http://www.kabinetmuz.cz/
https://www.facebook.com/kabinetrecords/


Začátek akce:
Info:
Odkazy:
Tagy: SRSQ, Health
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze