Akce

14.06.2014, Pohoda Music Club

GUARDIAN ALIEN [US, Thrill Jockey]

Guardian AlienHudba z jinýho světa. Dvě kapely stojící naprosto mimo proud. Každá z jedný strany, obě se zpěvačkou a schopností pohrát si se tvojí psyché unášející ji do jiných sfér. Guardian Alien poprvé v Plzni, podruhé v ČR a spolu s nimi božští Negero ze Sokolova a místní one man project Ambient Theatre!

GUARDIAN ALIEN [US, Thrill Jockey]
Psychedelic / experimental / yoga core
http://thrilljockey.com/thrill/Guardian-Alien/
https://www.facebook.com/LEGUARDIANALIEN
http://guardianalien.tumblr.com/

Guardian Alien v čele s jedinečným bubeníkem a duchovním mistrem kapely Gregem Foxem jsou nedílnou součástí nové vlny avantgardních hudebníků New Yorku. Fox nyní hraje také v experimentálně jazzových ZS a znám je především jako člen legendárních black metalistů Liturgy a spoluprácí např. S Benem Frostem, Colinem Stetsonem, Dustinem Wongem či Kidem Millionsem.

Guardian Alien odmítají stanovené formy tvorby a za pomoci hlubokých meditací a vnímáním svého okolí vytvářejí zcela unikátní psychedelický zážitek. Jo, zážitek, tohle nebude koncert jak ho znáte. Tento večer nebude potřeba žádných drog k prohloubení prožitku. Stačí když nebudeš stát stranou, zahodíš každodení starosti a necháš se vtáhnout šamanskými rytmy do víru magické energie, která naplní Pohodu až po okraj hypnózou… Yoga core, psychedelie, improvizace, cit – toť škatulky…

GA zatím vydali dvě desky a tu poslední „Spiritual Emergency” nahrával sám Wharton Tiers (Sonic Youth, Glenn Branca) s tím, že samotný mix provedl přímo naživo při nahrávání a použil různé netradiční metody, které dali celému albu další rozměr unikátnosti. Tito lidé opravdu nejsou z naší planety (nejenom tim, že nemaj bandcamp)… Do Plzně přiletí vetřelci jako trio v sestavě: Greg Fox - bicí, Alexandra Drewchin – vokály, elektronika a Bernard Gann – kytara.

Jejich velkým fanouškem je i zakladatel světoznámého OFF festivalu v Polsku (patří do top 15 festivalů na světě) Artur Rojek, kde loni vystoupili. My tam byli u tohoto neopakovatelného zážitku také, takže víme vo čem píšem žejo a když přišla nabídka nevěřili jsme… A veřte, nevěřte pro Guardian Alien to bude jediný koncert v Čechách při jejich tůr a kdo ví, jestli se někdy vrátí po návratu zpět do své galaxie...

NEGERO [Sokolov]
Psychedelic / math / power
http://negero.bandcamp.com/
http://bandzone.cz/negero

Jedna z nejoriginálnějších kapel na český scéně. V psychedelickým oparu se mýchaj post rockový postupy s těžce matematický výsledkem. Celý je to takový jedno velký dráma podpořený zoufalým (pozitivně myšleno:-) a naléhavým hlasem zpěvačky. Nemusíte tomu vůbec rozumět, stačí chtít. Nejhorší je se to vůbec snažit popsat slovy. To umí jen kapela samotná: "Neumíme nic, nic nevíme, nikde jsme nebyli, nic jsme neviděli, nikoho neznáme, nikdo nás nezná, nemáme hudbení sluch ani talent, nemáme vůli a ambice / konec příběhu… začátek hudby…"

AMBIENT THEATRE [Plzeň]
Psychedelic / post rock
http://bandzone.cz/ambienttheatre

Ambient Theatre je dítko hudebníka, poety a performera Ladi Assage. Stylově se pohybuje mezi žánry =  blues, country, post rock, punk, alternative,emo, psychobilly, psychedelic, experimental a snad i ambient. Což se dlouze říká, tak pro svou tvorbu používá novovýraz Riff and Roll. Jehož základním posláním je vytvořit akustické prostředí či zvukovou krajinu určitého charakteru a navodit tím atmosféru či vjem, který posluchač zpracuje jako jistou náladu, pocit, atd.,  je to hudební prostředek k vytvoření psychického komfortu posluchače.

Když vyjde počasí, tak se akce koná na zahrádce a proto přijďte včas!

Lineup:

Ambient Theatre 18:00
Negero 19:15
Guardian Alien 20:30

Konec: 22:00
Vstup: 130 až 300 Kč


Začátek akce: 18:00 - 22:00
Info: 130 až 300 Kč
Odkazy: Negero: Marast databáze Myspace Bandzone
Last.FM: link
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze