Akce

24.12.2010

Festival RAGNARÖK´S AASKEREIA s TÝR (Far), HOLLENTHON (Aut), ALESTORM (UK), SVARTSOT (Den) a HEIDEVOLK (Nl)

pressrelease_568_px1

Festival RAGNARÖK´S AASKEREIA >>
TÝR (Far), HOLLENTHON (Aut), ALESTORM (UK), SVARTSOT (Den), HEIDEVOLK (Nl)

19.10.2008 ZLÍN, Masters Of Rock Café
www.mastersofrock.cz

Nový putovní vikingský festival RAGNARÖK´S AASKEREIA, jehož hvězdami jsou elitní skupiny pohybujících se na pomezí folk, viking a dark metalových žánrů, je tady! Skotští bukanýři ALESTORM, dánové SVARTSOT, ikona současné rakouské scény HOLLENTHON, vikingové z Faerských ostrovů TÝR a nově potvrzení portugalští vikingové GWYDION zaútočí již v neděli 19.10. na ZLÍN a jeho Masters Of Rock Café!

Toto zběsilé vikingské tažení Evropou začíná osmého října v dánské Kodani a celkem jde o osmnáct zastávek v devíti zemích. Zlínský klub Masters of Rock Cafe bude v pořadí jedenáctým představením této koncertní šňůry, která se do Česka bude přesunovat z německého Pasova, dále pak Ragnarök’s Aaskereia poputuje do maďarské Budapešti.

TÝR - Vikingové z Faerských ostrovů se vracejí na evropská pódia, aby podpořili svou poslední desku Land. Jde o poutavou kombinaci silných sborů a energické kytarové práce s tradičními folkovými melodiemi jejich předků. Živé představení Týr s sebou nese výběr hymnických skladeb, směřující k roztřesení základů mýtického Midgardu a jejich přeskupení s unikátním hudebním ztvárněním, zdůrazněným čistým a silným zvukem.

HOLLENTHON - od vydání jejich desky With Vilest of Worms to Dwell uběhlo sedm let, přesto se hordy, revoltující okolo duchovního otce Hollenthon Martina Schirence, vracejí s dalším hromovým úderem. Tento nový počin Opus Magnum dělá více než čest jeho názvu. Ve skladbách jsou již tradičně obsaženy epické pasáže, deska je temnější než kdykoliv před tím a víc heavy než její předchůdci. Album hladce kombinuje vášeň klasické hudby s etnickými melodiemi a brutální energií metalu. Hollenthon jako nikdo jiný uspěli v nenuceném komponování a perfektní symbióze těchto různorodých stylů.

ALESTORM – pirátská posádka čtyřech šílenců je připravena zotročit vás jejich vlastní značkou skotského metalu. Jejich zbraní jsou rumem nasáklé skladby o plenících nájezdech, pokladech a sličných ženách. Alestorm zkrátka produkují skočný battle metal plný energie, síly a dobrého humoru. Připojte se k posádce a nechte neřízené plenění začít, doporučováno fanouškům Korpiklaani a Running Wild.

SVARTSOT - další stoupající hvězda na folkmetalovém nebi. Doposud tradiční skandinávské nástroje a zvuky se v jejich podání potkávají s death metalem. Drtící střednětempé skladby a chytlavé vypalovačky jsou poháněny těžkými metalovými riffy, hlubokými vokály a bičujícími bubny. Všechny skladby jsou samozřejmě zušlechtěny tradičními folkovými melodiemi. Na debutovém albu Svartsot, nesoucím název Ravnenes Saga, jsou obsaženy nové hymny pro další folkmetalovou generaci.

GWYDION – hlavním zdrojem inspirací této portugalské kapely je vikingský folk metal a vše co s sebou přináší. Jejich hudební tvorba se posunula od původně melodického black metalu k čistě vikingskému metalu, což je silně slyšitelné i v jejich textech. Ty se hemží klasickou keltskou kulturou a severskými pohanskými hrdiny a mýty.

PROGRAM FESTIVALU:
18:00 >> doors open
19:30 – 20:00 >> Gwydion (P)
20:15 – 20:45 >> Svartsot (Den)
21:00 – 21:30 >> Alestorm (UK)
21:55 – 22:45 >> Hollenthon (Aut)
23:00 – 24:00 >> Týr (Far)
Tak nezapomeňte, vikingové se na své cestě Evropou zastaví u nás, ve ZLÍNĚ, v Masters Of Rock Café již 19. října. Přijďte a vyslechněte odkaz těchto mystických bojovníků, vikingských válečníků a bavte se, oni budou jen rádi.

pressrelease_568_px2

Vstupenky k dostání v pořádající agentuře Pragokoncert, tel: 577 432 420, 777 701 591, e-mailu: dupalova@pragokoncert.com, přes stránky www.mastersofrock.cz, v předprodejních sítích Ticket-Art, Ticketstream a Ticketportal a ve všech obvyklých předprodejích.


Začátek akce:
Info:
Odkazy:

Mapa:

aktuálně

diskuze