EXODUS spolu s Biomechanical a Shaark dobudou Brno

EXODUS spolu s Biomechanical a Shaark dobudou Brno

=neděle 26/11/2006 @ Brno, Favál (Křížkovského 22, ://faval.cz)=

Lahůdkou pro fanoušky starší americké metalové školy je koncert thrashmetalové legendy Exodus, který proběhne v neděli 26.11.2006 v brněnském klubu Favál. Připomeňme si tedy, proč je tato kapela takovým kultem.
Tom Hunting, Kirk Hammett and Gary Holt zakládali kapelu s názvem EXODUS v roce 1982, a krátce nato vybrali zpěváka Paula Baloffa, který sestavu výborně doplnil. Během následujících let se kolem Exodusu strhl velký humbuk a ze skupiny se stává poměrně populární těleso. Zběsilá živá prezentace a dravé riffování zajistilo kapele přední místo na Bay Area scéně a Exodus se stal inspirací pro skupiny jako METALLICA, TESTAMENT, DEATH ANGEL, VIOLENCE (následně MACHINE HEAD) a mnoho jiných. V roce 1983 Kirk Hammet opouští Exodus, aby se

article_287_px2

připojil k METALLICE. Jako náhradník nastupuje Rick Hunolt. Debutní album Bonded by Blood bylo vydáno o 2 roky později a stalo se absolutní thrashovou klasikou. Následné tour se SLAYER a VENOM pomohlo ještě více rozšířit jméno EXODUS. Krátce po vydání druhé desky Pleasures of the Flesh Baloff opustil kapelu kvůli rozdílným osobním a hudebním postojům. Nahrazen byl Stevem "Zetro" Souzou (ex-LEGACY). Nová sestava s novou energíí a úspěch s novými deskami na sebe nenechal dlouho čekat. Nahrávky jako Fabulous Disaster, Impact is Imminent a Force of Habit + žívé album Good Friendly Violent Fun a compilace Lessons in Violence znamenaly potvrzení statutu Exodus a mnohé turné spolu s cháskami PANTERA, ANTHRAX, MOTÖRHEAD, BLACK SABBATH, METALLICA, MEGADETH ještě zvýšilo jejich metalový kredit. V roce 1992 se EXODUS kvůli mnoha různým problémům rozpadá. Reunion nastává v roce 1996 (se starým zpěvákem Paulem Baloffem) a následuje tour po Evropě a Severní Americe a poté realizace dalšího živého alba s názvem Another Lesson in Violence. Další pauza přichází v září 2001 když EXODUS po odehrání "Thrash of the Titans" po boku LEGACY, ANTHRAX, S.O.D. a DEATH ANGEL. Následně kapela začíná komponovat nový materiál. Paul Baloff nešťastně umírá a do formace se navrací Souza. EXODUS pokračují s prací na novém materiálu a výsledek se jmenuje Tempo of the Damned (2003), jež je album se všemi klasickými atributy Exodus a v porovnání s jinými reuniony dýchá deska překvapivě svěže. Stejně tak nové album Shovel Headed Kill Machine je kvalitativně naprosto srovnatelné a směle by se dalo nazvat thrashovým albem roku 2005. Za bicí soupravu usedá Paul Bostaph, jež po ukončení spolupráce se Slayer zaujímá pozici bubeníka kapely a hudba Exodus dostává ještě svěžejší tvář.
Support budou na celém turné zajišťovat britští Biomechanical, kteří jsou jednou z

article_287_px3

horkých novinek na metalové scéně. Kapela kloubící thrash metal s moderními metalovými postupy a vynikajícím vokálem napříč metalovými styly je již od počátku své existence opuncována originální, těžko zařaditelné kapely. Jejich technické podání má mnoho co nabídnout všem posluchačům progresivní metalové hudby. Toto bude první evropské tour a stejně tak i první koncert Biomechanical v ČR.
Zástupci tuzemské thrashmetalové scény budou jihomoravští Shaark, kteří propagují nedávno vydanou novinku Again with Hatred.

Koncert vypukne úderem 19. hodiny v brněnském klubu Favál. Vstupné činí 350 Kč v předprodeji (Ticketpro, Ticketportal, Tickestream) a 380 Kč na místě. Více informací na www.shindy.cz či na tel. 775095666.
---- -- ---- -- ---- -- ----
Exodus :. ://exodusattack.com
Biomechanical :. ://biomechanical.co.uk
Shaark :. ://pro99duction.com/shaark.html
Shindy Productions :. ://shindy.cz

article_287_px1

Přispěj do diskuze

Tagy:

aktuálně

diskuze