Akce

21.09.2017, Punctum

ELEPHANT HIVE / MON ALBERTEEN / AVVENTUR - Vrstvy Alternativy

Tentokrát půjde o ničím nerušenou zábavu, bude končit léto, takže bude před melancholickým podzimem potřeba dohnat resty (čili čas v létě strávený nadáváním na horko/déšť). Elektronickou párty budou mít na starost frankofonní projekty Mon Alberteen a Avventur, rockovou izraelské power duo Elephant Hive. Různé hudební podivnosti, ke kterým může v průběhu dojít, by zábavu neměly ohrozit.

Mon Alberteen (be)
Nový počin Thibaulta Gondarda je, jak se dalo čekat, záležitost bizarní a zábavná. TG se ve frankofonním undergroundu pohybuje už pěkných pár let a různých více či méně vychýlených projektů od noisu po taneční elektroniku má na kontě celou řádku. Jako TG Gondard už u nás také párkrát vystupoval, tenkrát šlo přibližně o zmutované melancholické r’n’b.
V Mon Alberteen přechází TG k acid housu a hudebně vzato si bere za cíl především výbornou zábavu. Synťáková arpeggia jsou nádherně jedovatá, beaty funkční a nepřeplácané, kompaktní skladby fungují při poslechu i tanci. Kromě toho má Mon Alberteen určitý kutilský feeling. Zvukově i skladatelsky jde o velice organickou záležitost, jejíž hravost vylučuje mechanickou žánrovou nudu. 
Čistý hédonismus hudby trochu nabourává tematický rámec projektu. Název samotný může odkazovat k Proustově múzické Albertine, místo ní tu ale je celá řada teenek, podle kterých jsou pojmenovány skladby (na SoundCloudu jsou navíc fotky). K tomu přidává TG úryvek o prostitutce, jejíž naivita a bezprostřednost inspirovala Marcela Schwoba k napsání Knihy o Monelle – ovšem až poté, co Louise zemřela na TBC. Hravost a radost ze života Mon Alberteen vystihují, další kontext však vyvolává otázky ohledně perverze. A memento mori při tanci je ještě záhadnější.
https://soundcloud.com/mon-alberteen

Avventur (fr)
Régis Turner vydal TG Gondardovi album, ale spojitostí mezi nimi je mnohem víc. Avventur také pracuje s taneční elektronikou a camp estetikou, v jeho případě však jde spíš o koláž různých vlivů a přístupů než přístup k jednomu žánru z vlastní pozice. Zvuky jak z devadesátkových her se sráží se současným zvukem post-r’n’b (překvapivě tak vznikají styčné plochy s post-grimem typu Mr. Mitche či vzdáleněji Zombym, Visionistem atp.), proti Casio jízdám stojí křupavé clapy, přímočará zábava se mísí s vypjatou melancholií. A kolik lidí sampluje jak DJe Rashada, tak zvuky z Windows? „Propadli jste se do fantastického světa čar a kouzel. Ztratili jste se a musíte najít své přátele. Tady máte kick, clap a hajtku, vyrazte!“ Třeba pro fans Stargate Lorenza Senniho by tohle měla být lahůdka.
https://indianredhead.bandcamp.com/album/avventur

Elephant Hive (il)
Tohle izraelské duo sice pochází z úplně jiného světa, ale v přístupu k hudbě si s vyjetými francouzskými elektroniky nezadají. Kytarista a bubeník drtí kratičké, energické songy, ve kterých kombinují garážovou výbušnost a syrovost s mathrockovou sofistikovaností a koření africkými rytmy. Po excelentních Daikiri by mohlo jít o další svěží rockové překvapení v Punctum. 
https://www.elephanthive.com/music

Vstup: 100–200 CZK

Uvádí Alternativa MarastMusic.com a Letmo Productions.


Začátek akce: 19:00
Info: 100-200 Kč
Odkazy:
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze