Akce

21.08.2015-22.08.2015

Death Coffee Párty III.

Death Coffee 3Celkově již po třetí, z toho podruhé na stejném místě.

Death Coffee párty je jedinečný DYI hudební festival v královském městě Litoměřice, který je znám jako nástupce již legendárního Severního větru, či LT-Festu. Tato celkem čtyřdenní akce je rozdělena na samostatné tři události, které po spojení dávají návaznost a vytvářejí celkově pestrý hudební multižánrový festival, plný kvalitní a tvrdé kytarové hudby, veganství a pohody.

Stanovat se dá přímo v areálu, opravdu kousek od pódia, oproti loňskému roku jsme vylepšili hygienické zázemí, takže jsou zařízena i světla na mobilních WC a více tekoucí vody.

Jak již bylo zmíněno výše,  o jídlo se postará Litoměřická veganská všemi místními oblíbená restaurace „LA KAROTKA“ .

Neplatí se žádnými žetony, vše jen za opravdu skvělé ceny. A to platí pro všechno, jak pro jídlo, tak pro pití, kdy bude dostatek alkoholických i nealkoholických nápojů.  A navíc nesmí chybět speciální drink, který se minulý ročník zapsal jako speciální pití festivalu za akční cenu. Ano, všemi oblíbená vodka s nealkoholickým pivem.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Celý festival má jednotnou cenu 250 korun a skládá se, ze tří událostí.

-----------------------------------------------------------------------------------------

Jako první bude ve čtvrtek 20.8.2015 v pražském hudebním klubu EXIT-US pre-párty. Která bude obzvláště vydařeným zážitkem hlavně pro milovníky brutálního death metalu.

CREPITATION (brutal-slam, UK)+ GUTSLIT (brutal death, INDIE) + SPLATTERED (slam-brutal) + STILLBIRTH (GER) + NECROVILE (RO) + EPITOME (PL).

Druhá část je složená z dvoudenního festivalu.

A třetí finální je after párty dojezd taktéž v pražském hudebním klubu EXIT-US, kde vystoupí  GRIM VAN DOOM (sludge metal, DE) + METHODS OF MASSACRE (brutal death, DE) a SLOWLY ROTTEN (slam/death, DE).

Pakliže nejdeš na festival, můžeš si zakoupit buď vstup jak na čtvrtek, nebo na neděli v hudebním klubu exit-us za symbolickou sto korunu. Ale když se to tak vezme, není lepší to mít všechno v jednom? :)

------------------------------------------------------------------------------------------------

Abychom mohli vystihnout atmosféru areálu, podíváme se na kapely, které zahrají na druhé části a to v hlavních časech na open air podiu v Litoměřicích.

INGESTED

Anglická brutal death metalová brusírna.  Po naprosto dech beroucím vystoupení, které proběhlo v půlce dubna v pražském klubu Exit-us, po tom, co jsme viděli, jsme neváhali ani vteřinu a zabrali si je i jako hlavního headlinera tohoto festivalu.  Architekti anglickýho death metalu, svojí precizností a umem se vyšplhali na jednu z nejzásadnějších kapel nejen v Evropě, ale i celkově na světě. Svědčí o tom neskutečně velká hromada odehraných koncertů za posledních pár let. A jako poslední hřebíček do rakve bych se Vás optal, zda jste slyšeli již jejich poslední desku „The Architect of Extinction“. Pokud ne, přestaňte číst dále a okamžitě si je pusťte. Ta deska je zhudebněný zlo od jedněch z nejmilejších a nejusměvavějších lidí, které jsem měl tu čest poznat.

WOLF DOWN

Německý hardcore, který trhá žíly. Svým metalovo - beatdown zvukem by dokonce i dokázali zlámat kosti.  Jedna z nejrozporuplnějších kapel v Evropě, díky aférám bývalé vokalistky Larissy. Srát na to, kluci to hodili za sebe a znovu se zvedli ze dna a špíny, které na ně uvalila většina fans. Nabrali nový dech, vzali si pod křídla nového řvouna jménem Dave a zase začali střílet kolem sebe svůj anarchisticko-GNWP-Animal Liberation hardcore.  Čerstvě vydaný EP „LIBERATION“ a k němu klip k songu „FLAMES OF DISCONTENT“ jasně ukazuje, jakým směrem kluci ujíždí. A Jsme velmi poctěni, že jsou opět po dlouhé době u nás. Litoměřice se promění v bojiště za svobodu a práva, kdy hlavní slovo budou vést právě WOLF DOWN.

ACRANIA

Další Anglická lahůdka. Kombinace beat down riffů, mocných breakdownů a death metalového zvuku dělalo z ACRANIE jednu z předních funny deathcore kapel v Anglii. Jak sami můžete vyčíst z jejich facebooku a nebo instagramu, ti kluci jsou prostě divný. Ujetý jak Rings of Saturn, kdybys splácal dohromady s ATTILOU. Jediné, co je smutné, tak to, že už nehrají. A zároveň tohle bude jejich poslední vystoupení v staré sestavě. Jaký bude jejich další osud, to netušíme.  Takže jestli ještě někdy uslyšíme jejich „politicore“, jak se sami nazývají, to je otázkou. Každopádně album Totalitarian Dystopia se nám vrylo do srdcí, stejně jako každý řádně zahraný brutalně deathcorový nášup.

Dále se ve zkratce můžete těšit na polskou brutální stálici DROWN MY DAY, českou slam death kapelu, která jako jedna mála prorazila i za hranice Evropy a to EPICARDIECTOMY, polská death-grind EPITOME, rumunské brutal death metalové NECROVILE, německé zabijáky SLOWLY ROTTEN, sludge-hc GRIM VAN DOOM a hromady dalších kapel.

Zábava je zajištěna, párty do ranních hodin taktéž, teď jen na Vás, abyste si udělali volno a přijeli si užít jeden z nejvíce kamarádsky rodinných mejdanů, kde je úplně jedno, jak vypadáš, jaký jsi národnosti, jakého jsi vyznání. Protože jsme jenom lidi a ty patříš mezi nás

Line-up DC PÁRTY 2015:

Pátek 21.8.2015

18:00 DILIGENCE 
18:45 DIPHTERIA 
19:30 BORN AGAIN 
20:20 DROWN MY DAY (PL) 
21:10 NECROVILE (RO) 
22:00 WOLF DOWN (DE) 
22:50 INGESTED (UK) 
23:40 F.O.B 
0:30 RISE OF SURYA 
1:20 INCARNATE

 Sobota 22.8.2015  

14:15 MENSTRUAL SOUP 
15:00 I WARNED YOU 
15:50 WE ALL GONNA DIE 
16:40 MORTIFILIA 
17:30 ABYSS, WATCHING ME 
18:20 KILLCHAIN (SK) 
19:10 ANIME TORMENT 
20:00 GRIM VAN DOOM (DE) 
20:50 EPICARDIECTOMY 
21:40 SATISFUCKTION 
22:40 ACRANIA (UK) 
23:40 EPITOME (PL) 
0:30 SLOWLY ROTTEN (DE) 
1:20 METHODS OF MASSACRE (DE)


Začátek akce:
Info: LITOMĚŘICE, Areál ZAHRADA ČECH
Odkazy: Diphteria: Marast databáze Homepage Bandzone  |  F.O.B.: Marast databáze Bandzone  |  Mortifilia: Marast databáze Myspace Homepage Bandzone  |  Epicardiectomy: Marast databáze Myspace Homepage Bandzone  |  Acrania: Marast databáze
Facebook: link

Mapa:

aktuálně

diskuze