DOWN slibují videoprojekci a dvouhodinový set…

DOWN slibují videoprojekci a dvouhodinový set…

DOWN (usa)
=pátek 28.3.2008 @ ROXY, Dlouhá 33, Praha1 (www.roxy.cz)=

Pokud stále hledáte definici slova „Metal“, zkuste 28. března navštívit pražský klub ROXY, kde se ten večer představí kapela DOWN.
Koncert formace, jež bývá nazývána také jako All Star Band, se naprosto vymyká všemu, co tento rok můžete spatřit v tuzemských koncertních sálech. PANTERA, CROWBAR, SUPERJOINT RITUAL, CORROSION OF CONFORMITY… právě pánové z těchto kapel se sdružují pod názvem DOWN a inspirováni rannou tvorbou BLACK SABBATH, LED ZEPPELIN a nekontrolovatelnou konzumací marihuany plodí hudbu, jejíž síla lze označit dvěma slovy – HEAVY AND TRUE.

Abychom si ještě upřesnili kompletní sestavu, tak ta čítá jmenovitě tyto

article_457_px2

persony: Phil Anselmo – vokál (ex-Pantera, Superjoint Ritual), Rex Brown – basa (ex-Pantera), Pepper Keenan – kytara a vokály (Corrosion of Conformity), Kirk Windstein – kytara a vokály (Crowbar), Jimmy Bower – bicí (Crowbar, Superjoint Ritual).

DOWN se představili světu v roce 1995 se svým debutovým albem Nola, které vzbudilo mezi metalovou obcí velké pozdvižení a výsledkem je přes půl milionu prodaných nosičů po celém světě. Následovalo krátké turné, po jehož konci se jednotliví členové vrátili do svých mateřských kapel.
S druhým albem si kapela dala pořádně načas, ale výsledek stál opět za to – v roce 2002 vyšla deska s názvem Down II: A Bustle in Your Hedgerow, v rámci jejíž podpory absolvovali DOWN turné v rámci Ozzfestu.
Albový hattrick dokonala kapela v roce 2007 s albem Down III: Over the Under, jež bylo kritikou oceněno jako jedna z desek roku. Následovalo mj. turné s HEAVEN AND HELL, kterým DOWN dělali společně s MEGADETH support.

A co že nám to vlastně DOWN servírují za hudbu? Špinavá, drsná, bezútěšná muzika bez sladkých zjemnění. Typickým znamením je autentičnost, spontánnost a jedinečný drive. V porovnání s prvním albem Nola, kde je patrný jasný odkaz na rannou tvorbu BLACK SABBATH, jsou další dvě desky obohaceny o rafinovanější vrstvené rify, silnější gradaci a dynamiku jednotlivých skladeb, stále více se objevují výraznější melodie a nápaditá sóla.
Textová stránka věci je kapitola sama pro sebe, depresivní, krizí středního věku

article_457_px3

a nadměrnou konzumací drog a alkoholu ovlivněné texty z pera Phila Anselma padnou k hudbě DOWN jako prdel na hrnec.
Velmi zajímavé jsou i podmínky, za kterých vznikala poslední dvě alba. Kapela se zavřela do izolace kdesi uprostřed bažin v Jižní Lousianě, kam si natahali dostatečné zásoby piva, whisky, trávy a klasického porna ze 70‘ a 80‘ let a ve stavech od alkoholického opojení, přes bolehlav až na pokraj šílenství z totální izolace od světa vznikaly první obrysy nových skladeb..
Přesto DOWN plodí hudbu, která může být brána jako exkurze do časů poctivé kytarové muziky. DOWN tak nemilosrdně nastavují zrcadlo všem novodobým, rádoby metalovým „in“ formacím, a tak trochu z nich dělají bezejmenné učedníky.

Koncert DOWN začíná již v 18h zatím blíže nespecifikovanou videoprojekcí, v 19h pak odstartuje dvouhodinový koncertní set.
Vzhledem k nečekaně masivními zájmu o vstupenky doporučujeme jejich zakoupení s dostatečným předstihem v předprodeji.
---- --- -- - -- --- ----
www.down-nola.com
www.obscure.cz
www.shindy.cz

Více informací o koncertu na mailu infoassault@centrum.cz a na tel. číslech 774220183 a 775095666.

article_457_px1

Tagy:

aktuálně

diskuze