Akce

01.02.2020, Klubovna Povaleč

DISILLUSION – The Liberation tour

DISILLUSION – The Liberation tour

Kdy: sobota 1.2.2020
Kde: Kulturní centrum Klubovna, Generála Píky, Praha 6

Žánr: Progressive metal, Německo
Support: Thari Kaan (DE), Votchi (CZ)
Vstupné: 390,- předprodej, 450,- na místě
Předprodej

Web: klubovna.povalec.cz
https://disillusion.de/

Info:
Kultovní německá kapela se do dějin progresivního rocku nesmazatelně zapsala albem Back to the Times of Splendor z roku 2004. Sebevědomá nálož progresivního metalu, na poměry debutového alba až neuvěřitelně dospělá, oslovila okamžitě široké řady fanoušků této hudby. Disillusion však neusnuli na vavřínech a o dva roky později vydali album Gloria, kde se pustili do překvapivě experimentálních vod, ovšem v nejlepším slova smyslu. Fúze metalu a elektroniky doplněná až Mike-Pattonovskou prací s vokálem se dočkala široké odezvy a kapela se dostala do povědomí metalových fajnšmekrů. Na třetí studiové album, The Liberation, si fanoušci počkali dlouhých třináct let, tedy až do letošního roku, ale čekání rozhodně stálo za to. Kapela dospěla a aktuální deska je dokonale zvládnutí jak z technického, tak z uměleckého hlediska. Atmosféra podivné Lynchovské temnoty z ní jen čiší a kapela do sedmi tracků dostala všechno, co za uplynulých třináct let naakumulovala.

 V letech 2019 a 2020 se kapela vydává na turné nazvané po aktuálním albu The Liberation a kromě domovského německa zahraje v Rakousku, Švýcarsku, Španělsku a také v Praze. Komorní, leč perfektně vybavené prostředí Klubovny v pražských Dejvicích již dokázalo důstojně odbavit koncerty kapel jako Panzerballett, The Unguided nebo Tatran a vystoupení Disillusion je dalším důležitým promotérským činem, za kterým stojí přímo posádka Klubovny.

Večer otevře německý jednočlenný ambient/postmetalový projekt Thari Kaan. Role druhé support kapely se ujmou zasloužilí pražští progresivní rockeři Votchi. 

Diskografie: 
Back to the Times of Splendor (2004)
Gloria (2006)
The Liberation (2019) 

Koncert pořádá Kulturní centrum Klubovna.


Začátek akce:
Info: 390 předprodej / 450 na místě
Odkazy: Disillusion: Marast databáze Homepage Wikipedia  |  Votchi: Marast databáze Homepage Bandzone
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze