Akce

10.03.2016, Basement Bar

BESTIAL MOUTHS (US, Cleopatra Records)

A.M.180 collective & Letmo Productions & Basement bar uvádějí 
BESTIAL MOUTHS (US, Cleopatra Records) 
support: BA:ZEL (CZ) 
čtvrtek 10.března 20:30 
Basement, Francouzská 76, Praha 10 
"My body went heartless, armed to the teeth." 

Pravidelně po dvou letech se do Evropy včetně Prahy vrací losangeleská synth-goth-industriální kapela Bestial Mouths. Poprvé se zdejšímu publiku představili v univerzitním sklepení dnes už neexistujícího klubu K4 v roce 2012. Dva roky na to zavítali do vršovického Pilotu blahé paměti, kde s nimi vystoupil Freddy Ruppert. A po dalších dvou letech přijíždějí jen o ulici vedle od Pilotu – na orignálně vyprofilovanou scénu Basement baru. Bestial Mouths tentokrát přivážejí nové dlouhohrající album Heartless, které vychází u Cleopatra Records coby jejich první release na této značce.

Bestial Mouths v čele se zpěvačkou a performerkou Lynette Cerezo patří vedle Youth Code nebo Tearist k pojmům na živé goth-industriální scéně v LA. Jejich první nahrávky se datují k roku 2009, následovaly desky například na DAIS nebo Clan Destine. Ačkoli se zvuk kapely, ovlivněný chladným technem stejně jako divokostí punku a EBM v průběhu času různě proměňoval, základní poznávací znak zůstává - středobodem všeho je Lynettin hlas. Ten ze zpěvu přechází často do sugestivního křiku a démonického jekotu, ze kterého tuhne krev v žilách a díky kterému bývá Lynette srovnávána s Diamandou Galás. V klidnějších polohách připomene Siouxsii, jindy čaruje s hypnotickými rituálními mantrami jak z horrorové noční můry...

Bestial Mouths přijíždějí letos jako trio, ve zcela nové sestavě, ve které z původní čtveřice nezůstal kámen na kameni. Propojením s minulostí je právě vokalistka Lynette - naživo jí doprovodí Brant Showers (jinak činný v dark ambient projektu Sølve) a Eddie O (z projektu Cthulhu Fantasy). Čekat tedy můžeme "nové Bestial Mouths", příčemž ochutnávky z právě vydávané desky Heartlessbudou ke slyšení už před pražským koncertem na jejich bandcampu.
http://bestialmouths.bandcamp.com/

Role předkapely se ujme elektro-ambientní duo BA:ZEL. Jejich nový song "Agave" hledejte tady.

Vstup 150,- při rezervaci na mailu tickets@am180.org / na místě bez rezervace 200,-

Bestial Mouths - Earth

Bestial Mouths - Faceless


Začátek akce: 20:30
Info: 150 / 200 Kč
Odkazy:

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze