Akce

24.12.2010

Američané HAWTHORNE HEIGHTS si spolu se skvělými hosty podmaní Futurum

pressrelease_1115_px1

Pro pražskou agenturu Conspiracy je kromě dalších žánrů typická rovněž orientace na import zahraničních interpretů, produkujících hybrid melancholického rocku s pop-punkem či hardcorem, již od konce osmdesátých let obecně známý jako "emo" (pozor, nezaměňovat s mylně pojmenovaným, mediálně vytvořeným life-stylem, vycházejícího z dezinterpretace goth-image a pseudo-depresivních tendencí).
Po klasicích již několika dekád historie tohoto hudebního směru, jakými byli v průběhu let např. Samiam, Lifetime, The Get-Up Kids, Texas Is The Reason, The Promise Ring, Boy Sets Fire, At The Drive-In, Grade, Jimmy Eat World, Elliott, Hot Water Music, Midtown, Further Seems Forever, From Autumn To Ashes, Funeral For A Friend či Silverstein, se tentokrát Conspiracy podařilo pozvat ve srovnání s výše vyjmenovanými neméně kultovní soubor - HAWTHORNE HEIGHTS z Daytonu ve státě Ohio.
Kapela započala svou existenci v roce 2001, do značné míry na tehdejší vlně popularity nových a nevídaně úspěšných interpretů, hlásících se k "emotional

pressrelease_1115_px3

hardcore", jakými byli Thursday, Finch, Matchbook Romance, The Used, Brand New nebo Taking Back Sunday. Hned její první demo nahrávky zaujaly A&R agenty vydavatelství Victory Records, které v té době houfně podepisovalo nové emo kapely, vznikající jako houby po dešti. Výsledkem vzájemné spolupráce kapely s labelem byl v roce 2004 s nadšením přijatý debut The Silence in Black and White, následovaný o dva roky později albem If Only You Were Lonely, které způsobilo naprostou senzaci a dosáhlo neuvěřitelného třetího místa na americké albové hitparádě Bilboardu.
Jenže uplynulo jen něco málo přes rok a kapela se dostala hned do dvojnásobných potíží - tou první byl vyhrocený soudní spor s jejím nenasytným vydavatelstvím, tou druhou pak náhlá smrt jejího stěžejního člena - kytaristy Caseyho Calverta - který byl 24.11.2007 nalezen v tour busu kapely bez známek života, po nadměrném a nepřípustném zkombinování medikamentů.
Zbylí členové se po počátečním šoku spontánně rozhodli pokračovat v činnosti, přičemž budoucí osud jejich hudební tvorby nezvratně zasáhlo a ovlivnilo těžké vyrovnávání se s Calvertovým odchodem. Z obou dalších alb, Fragile Future z roku 2008, i letošního Skeletons dýchá ještě

pressrelease_1115_px2

melancholičtější nádech než kdykoliv předtím, a celá řada nových songů je prokazatelně ovlivněna myšlenkami na Calverta. Nejen, ale určitě i díky tomu, má současná podoba produkce Hawthorne Heights úžasný a nezaměnitelný náboj, o čemž se nyní bude moci přesvědčit i publikum v pražském Futuru.

Ani další dvě kapely pondělního večera, obě pocházející z britských ostrovů, ale nebudou v ničem zaostávat - WE ARE THE OCEAN z Essexu potěší zejména příznivce např. Alexisonfire, ale i Dance Gavin Dance nebo The Blackout, a pokusí se dokázat, proč jsou v poslední době ve své vlasti natolik populární, že jim např. Američané Our Last Night dělali předkapelu na vyprodaném turné po sálech přesahujících tisícovou kapacitu.
YASHIN z Glasgowa jsou dle mnohých časovanou bombou - jejich nápaditá a našlapaná muzika nadchne fanoušky všeho od Lostprophets po Anberlin, a vyvolá dojem uhašení žízně po něčem, co na rockovém poli překvapivě dlouho chybělo.

Na nadprůměrný hudební zážitek se můžete těšit již toto pondělí, 8. listopadu, od 20 hodin v pražském klubu Futurum. Vstupenky jsou v předprodeji v síti Ticketportal za mimořádně příznivých 278,- Kč, na místě pak za neméně sympatických 330,-.


Začátek akce:
Info:
Odkazy:

Mapa:

aktuálně

diskuze