Akce

19.09.2016, Kavárna Potrvá

Aidan Baker se vrací do Prahy, tentokrát s kapelou CAUDAL

Letos v únoru odehrálo duo Nadja pamětihodný koncert v klubu FAMU, půl roku poté má Aidan Baker znovu namířeno do Prahy. Před triem Caudal vystoupí Mava – klavír, violoncello a křehká hudba.

Aidan Baker patří mezi nejvíce kreativní muzikanty na scéně experimentujících tvrdých kytar, vedle sólové tvorby a samozřejmě kapely Nadja se věnuje třeba hraní v triu B/B/S/, spolupracoval s Timem Heckerem či Matem Sweetem z Boduf Songs. To hypnotické i požitkářské trio Caudal působí na scéně už od roku 2012 a teď, zdá se, přišel jeho čas. Vedle Bakera (kytara) v kapele dále hrají Gareth Sweeney (Gout, baskytara) a Felipe Salazar (Muerte En Pereira, bicí). Na aktuální evropské koncerty vyrazí Caudal s novým EP pojmenovaným „Let's All Take The Yellow Pills“. Každé CD bude mít odlišný obal a k dostání budou právě jen na zářijových koncertech.

Sami o sobě hovoří jako o trancepunkové kapele a je to nálepka stejně vtipná jako trefná. Kompozice – a vlastně není důvod nehovořit jednoduše o písničkách – Caudal začínají nenápadně a rozkvétají do nečekané vzletnosti, postpunk se snoubí s kraut rockem, okamžité požitky s dlouhotrvající hypnózou. Kapela si posluchače vodí díky nekompromisní rytmické sekci, zatímco v repetitivních kytarových pasážích mu ponechává naprostou volnost. V jeden moment tak dokáže přenášet na docela jiná místa a zároveň jitřit smysly tady a teď. Když na serveru Cvlt Nation recenzovali předešlé EP „Ascension“, srovnávali dopad nahrávky s působením hudby kapel Swans, Battles, Don Caballero, Neu a Godspeed You! Black Emperor najednou. Přehnané? Výstižné.

Večer zahájí duo Mava – Magdalena a Váša (znáte z Or a Fondu ohrožených muzikantů), kteří společně oprašují klasické nástroje a dolují z nich nepatetické, ale velice silné emoce. Jejich srpnové vystoupení před Stevem Von Tillem bylo místy tak neokázale intenzivní, že si nezadalo ani s nábojem toho, co následně předvedl kytarista a zpěvák Neurosis.

Vstupenky za 230 korun jsou již nyní k dostání v předprodeji přes GoOut, na místě budou o padesát korun dražší. Večer pořádají Letmo Productions a Naše koncerty.

Caudal + Mava
pondělí 19. září 2016, 19:30
Praha, kavárna Potrvá

předprodej: https://goout.cz/cs/koncerty/caudal+cerven/njclb/
ukázka z nového EP: https://youtu.be/U79y_Gh0QAI
Caudal: https://caudal.bandcamp.com/
Mava: https://soundcloud.com/v-clav-orc-gr/sets/mava
Letmo: https://www.facebook.com/Letmo.Productions/
Naše koncerty: http://www.the-aardvark.cz/nase-koncerty


Přispěj do diskuze

aktuálně

diskuze