Akce

15.06.2016

AERODROME Festival 2016

KORN
BRING ME THE HORIZON
BILLY TALENT
BAD RELIGION
ZEBRAHEAD

Spolu s Korn zamíří na Aerodrome festival také kultovní pankáči Bad Religion a Zebrahead

Soupiska kapel, které vystoupí 15.června v Praze na Aerodrome festivalu, se rozrůstá o další dvě atraktivní jména. Vedle dříve ohlášených Korn, Bring Me The Horizon a Billy Talent se návštěvníci dočkají také punkové smrště od kultovních Bad Religion a neméně energické show Zebrahead. Za pořadatele to dnes ohlásil Patrik Svitek z NuCoast Productions.

Vstupenky jsou k dispozici na www.ticketportal.cz za 1490 korun.

Bad Religion
Počátky kalifornských Bad Religion se datují rokem 1979. Jsou považováni za průkopníky nové punkové vlny, která přišla v 80.letech a jako svoji největší inspiraci je uvádí např. kapely NOFX, Offspring, Pennywise, Rise Against nebo Funeral For A Friend. Svoji bezmála čtyřicetiletou kariéru přerušili Bad Religion jen jednou - v roce 1984 a pouze na jediný rok. Přestože ani jim se nevyhnuly personální změny, po celou dobu v čele kapely stál její frontman Greg Graffin a v současné době skupinu tvoří celkem tři ze čtyř jejích zakládajících členů. Ačkoliv celosvětově největší popularitu jim vynesla tři alba z 90.let - Recipe For Hate (1993), Stranger Than Fiction (1994) a The Gray Race (1996), v prestižní hitparádě časopisu Billboard 200 nejvíce zabodovalo jejich zatím poslední album True North vydané v roce 2013, které se usadilo v první dvacítce nejprodávanějších titulů. Tvorba skupiny byla vždy ceněna i pro její vysoce kvalitní texty, které jsou dílem zpěváka Grega Graffina – držitele doktorátu z Cornellovy univerzity, který v září loňského roku vydal již třetí knihu Population Wars.
Skladby Bad Religion zazněly v desítkách filmů a počítačových her i z televizních obrazovek, když byla skupina hostem slavných amerických talkshow Davida Lettermana, Conana O'Briena nebo Jimmyho Fallona.
Přestože se skupina distancuje od označení politické kapely, po boku dalších slavných skupin vystoupila např. v kampani zaměřené proto prezidentu Bushovi (Rock Against Bush) nebo na desetileté benefiční sérii za lidská práva „Rock For Choice“, kterou v letech 1991-2001 pořádala skupina L7 a podpořila ji např. Nirvana, Red Hot Chili Peppers, Iggy Pop nebo Rage Against The Machine.

Z Kalifornie přijedou na festival zahrát i další oblíbenci českého publika – Zebrahead. Čtveřice, která koketuje s rockem, punkem i hip hopem a jež se od svého vzniku v roce 1996 zapsala do světové hudební historie již dvanácti nahrávkami. Mezi nimi i albem Panty Raid, na kterém si vzala „do parády“ hity ženských skupin a zpěvaček. Jejich úpravě neunikla např. skladba Rehab od Amy Winehouse, Jenny From The Block od Jennifer Lopez, Survivor od Destiny's Child nebo Girlfriend Avril Lavigne.
Humor nepostrádající Zebrahead jsou vyhlášeni živelnými a bezprostředními koncerty, o čemž se české publikum mohlo již nejednou přesvědčit na vlastní uši.


Začátek akce: 15:00
Info: 1490 Kč
Odkazy: Korn: Marast databáze Myspace Homepage Wikipedia  |  Bring Me the Horizon: Marast databáze Myspace Homepage Wikipedia  |  Bad Religion: Marast databáze Myspace Homepage Wikipedia
Facebook: link

Mapa:

aktuálně

diskuze