Autor: 20 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
promo 12/2001

SUN.HAS.CANCER - promo 12/2001

  • Label: neuvedeno, 1970
  • Žánr:

Vůbec nebudu psát, kdo za touto kapelou stojí, protože to si můžete přečíst na stránkách kapely nebo v každé z nelidsky pozitivních recenzí našich periodik, pro příklad Rock&Pop (demo měsíce!), Unblemished..., s kterými absolutně nesdílím stejné pocity. Proboha! Kam jste dali uši?
“Čtyři skladby plné energie, přímých rockových rytmů, lámaných rytmů jungle a breakbeatu - to vše zmixováno s rockovými riffy kytary metalového zvuku a umocněno nelidským řevem - tak nějak to mělo znít“ a bohužel, tak to i zní. Nejedná se absolutně o nic nového, jen prachobyčejný bigboš s programovaným spodkem a chropořevem.
První dvě skladby jsou novější a je na nich slyšet, že kapela s elektronikou již začíná pracovat a nejde jen o doplnění riffů beaty jako ve druhé polovině – starší tvorba. Blood... začíná cajdákovou dydžinou, která poté přejde ve výbornou samaelovsky temnou plochu a zase zpátky na dydžinu a tak dále, a tak dále. Začátek dvojky je jasně vykradenej Carcass “Corporeal Jigsore Quandary“. Tato skladba je taky nejlepší, má nějakou strukturu a snad nastiňuje budoucí tok Rakovinových slunečníků. O zbylých dvou mohu říci, že to jsou odrhováky, který jste již slyšeli tolikrát, že si ani nevzpomenete odkud. Měli by mírně ubrat zpěvu, protože je ho tam na mne až příliš. Zdá se mi, že Honzík má na to umět se zvuky, smyčkami a rytmy breakbeatu v sekvenceru/sampleru (bůh ví, co používá) pracovat, takže kapele doporučuji pořádně vyladit EQ, oprostit se těch tancovaček a více improvizovat a hrát si.
Promáč má dobrou produkci a to je sakra málo. Takto pšenka zatím nepokvete...

14:15

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Sun.has.cancer

aktuálně

diskuze