Autor: 72.5 Uživatelé: 75 Tvé hodnocení: hodnoť
Paraphilic Elegies

SPASM - Paraphilic Elegies

Vo-k-ill, ško-pu-pek, b-ass-motor = Spasm. Ex-Fatality, ex-Psychopathia, Translunaria+in = Spasm. Dvacet a jeden vál, půlhodina a sedmnáct vteřin, jedna deska = grind. Spasm = gore grind. A jakej (gore) grind u nás děláme? Většinou dobrej! A toto by vám klíďo, abyste věděli, co Spasm dělaj a jak válej, mělo stačit.
A pro bádavé teď ještě jednou maličko obšírněji… Spasm hrají gore grind, jo, to

review_1223_px3

už jsem psal, jsou z Čech a tvoří je tři týpci. Škopek bouchá v Translunaria, zpěvák pěl ve Fatality (že jo?) a kytarista, teda vlastně basista, se flákal v Psychopathia. Takže taková hvězdná podzemní pěchota. A když je tu strunná sekce zastoupena jen basou, protože Spasm fakt drnčej bez kytary, dovedete si představit ten zvuk? Ale prdlajs kanál! Jakej kanál?! Nahrávalo se totiž v Šopě a míchalo v Zombielogical Ear Soundu, a tak je zvuk čistej kanál! ;) Ale (gore) grind se také nehraje jen jeden, tak řeknu jen dvě jména, Gut a Regurgitate + z našich vlhů a honů snad Eardelete, ač ti jsou trošku melodičtí.
Takže kanální, jak hovado nabustrovanej, ale čistej zvuk a k tomu ty nejjednodušší rify přes pořádný parohy, že by i „ten dvanácterák zmizel v houští“. Z toho je asi jasné, že ani s rytmickou progresivitou se to tady nepřehání. Takže ano, i škopky hrají převážně dva tři rytmy, ale zase se tu v

review_1223_px2

těch rychlo-ubíhačkách slušně pracuje s tempy. A navíc musím ještě uznat, že o žádnou tupotu se v případě Spasm nejedná, i když názvy skladeb by tomu mohly napovídat. Jenže tady v GG se na to hraje, a tak i úměrně tomu je směřován vokál, jenž je samozřejmě samej kvík, čuník, kvák, chro, vuí (fanoušci Ahumado Granujo zaplesají), ale i přesto se tady často vyskytuje Radimův normální (ehm) zpěv, kterej je fajnovka. Ale ještě zpět k muzice, i když se tady všechno počítá na čtyřky, musím Spasm neupřít schopnost do skladeb vkládat i něco jinýho, takže občas hopsnem (Miss Piss Junior, Penis Tuning), více než občas rytmicky/rifově propestříme (Paedophilic Kindergarten Party, Disturbing Tampon Fetish nebo celá Menses Businessman) a pravidelně breaky soupravu oprašujeme, takže na to, že se jedná o nejjednodušší přímej gore grindík, se tu i docela bubnuje. A navíc, i když tomu asi napomáhají stopáže jednotlivých skladeb – co do průměru 1:26, ani jednou jsem za album, které je v tomto případě již druhým v diskografii, neměl pocit nudy, a to grind prakticky neposlouchám.
Takže to shrnu: vokill, škopek, bassmotor = Spasm = 100% gore grind bez žádnýho objevování nových horizontů, ale stopro (přes drobné rytmické niance) odvedená prácička. Supr drnčící zvuk, kde

review_1223_px4

kajtra nechybí (stejně většinou v těchto kapelách bassrotor pádlo - a většinou ještě 4-strunný – přechrčí) a pissničky nejen ku poslechu, ale i tanci. Zvedám palec a o weeku hurá na Obscene! Masky s sebou!!!

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Spasm, grind, goregrind

aktuálně

diskuze