Autor: 100 Uživatelé: 100 Tvé hodnocení: hodnoť
Did Tomorrow Come...

SIRRAH - Did Tomorrow Come...

O tom, že polská scéna v sobě skrývá nejeden klenot, se můžeme na vlastní uši přesvědčit poslechem právě tohoto CD.
Sirrah vznikli v roce 1992 a po prvním demu Once More Before We Soar spatřilo světlo světa první oficiální CD Acme, které později vyšlo i celosvětově u Century Media. V roce 1997 vyšla výborná deska Did Tomorrow Come… a právě tuhle nahrávku bych vám zde chtěl představit.
Opravdu těžko se píše o tak kvalitní a nadčasové hudbě, kterou nám zde chlapci a dvě dámy předvádí. Pokusím se vám tedy alespoň nastínit oč tu jde.
Nejprve ke zvuku – tady jsem došel k zajímavému zjištění. Kdyby toto CD vyšlo včera, nic by se nestalo a kdybych vám tvrdil, že se jedná o několik let starou nahrávku (v té době u nás většina, dnes, dejme tomu, populárních kapel, teprve točila dema s otřesným zvukem), tak mi nakopete prdel a po zjištění, že se jedná o naše sousedy mi ještě utrhnete hlavu a hodíte ji třeba do záchodu. Ale zpět k Sirrah.
To stejné se dá říct i o hudbě samotné. Nadčasová muzika, která má šanci získat si posluchače ať už toho nebo onoho (nejen metalového) žánru. Na začátku vás hned překvapí slušné intro, které přechází do ůvodního tracku …For the Sake of Nothing, který se valí svou silou a drtí vše, co mu přichází do cesty. Growling, čistý vokál, samply, nápadité aranže a podobné lahůdky na vás budou čekat po celou dobu na tomto bezmála hodinovém skvostu. Ve skladbě Lash přichází na řadu Magdaleniny housle a to už je jen třešnička na dortu. Oba dva zpěváci se skvěle doplňují a spolu s občasným ženským zpěvem (opravdu jen občasným) tak dotváří výjimečnou atmosféru této placky. Titulní Did Tomorrow Come… přináší hned několik pro Sirrah tolik typických a originálních kytarových vyhrávek a změn nálad. Devátá Madcap pak shrnuje všechny mnou vyjmenované klady téhle formace a navíc se vám bude pořád vnucovat slovo „avantgarda“. O tomhle vás definitivně přesvědčí bonusová, více než desetiminutová skladba Misconception, která se nachází na limitovaném digipacku a jedná se o hodně vydařený pokus skloubení elektroniky a „metalu“!!!. Pokud patříte mezi těch pár šťastlivců (stejně jako já), kteří tuhle limitovanou edici, v podobě překrásné knihy a texty přeloženými do polštiny, vlastníte, buďte šťastni a radujte se! V dnešní době naprosto nesehnatelná věc, alespoň pokud já vím.
Škoda, že tahle deska vyšla už „posmrtně“. Ano, Sirrah se jednoduše pohádali a nečekaně rozpadli a to vše ještě před vydáním tohoto CD. Co mě doslova SERE nejvíc je fakt, že na podporu téhle fošny měli jet turné s The Gathering a The Orphanage, které zahrnovalo zastávku i u nás v ČR. Nakonec nevyjeli ani druzí mnou jmenovaní a my se museli spokojit jen s hlavními hvězdami.
V dnešní době se někteří členové věnují kapele The Man Called Tea, která vznikla právě na troskách tohoto originálního uskupení, ale to už je na jiné povídání…

10/56:19

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Sirrah

aktuálně

diskuze