Autor: 100 Uživatelé: 55 Tvé hodnocení: hodnoť
Lost in Reverie

PECCATUM - Lost in Reverie

Přiznám se hned ze začátku, těžko se mi píší tyhle řádky, těžko. Vězte, jestliže v dnešní době chodí po této planetě hudební géniové, potom Ihsahn bezesporu patří mezi ně. A je jedno, jestli skládá tu či onu hudbu, protože Ihsahn, jak se sami přesvědčíte poslechem tohoto díla, dokáže složit takřka vše a ještě to dohromady zabalit do takového hávu, že to rovnou zabalíte vy. Ne, opravdu nepřeháním.
Od úvodních smyčců v Desolate Ever After po poslední tóny klavíru v The Banks of This River is Night budete svědky něčeho nevídaného. Stylově se tato nahrávka nedá zařadit nikam, leda tak někde mezi vážnou hudbu, avantgardu, Ulver, Emperor, růné elektro styly a třeba (!!!) jazz (bezpražcová basa v In the Bodiless Heart je úchvatná). Uff! Nějaké srovnání s předešlými deskami Peccatum nehledejte. Ihsahn se svou družkou Ihriel nám předvádí geniální fůzi různých hudebních stylů, tváří a především pěveckých kvalit, že jen budete s němým úžasem naslouchat každému jejich tónu či špitnutí. V Black Star se na vás vyvalí blackmetalový nátěr jako prase, aby jej vystřídal jakoby z jiné planety pocházející hlas Ihriel a to za doprovodu klavíru. Zvuk je naprosto v pořádku a nemám k němu sebemenších výhrad.
Nemá cenu se v tom dál všelijak přehrabovat, jednoduše běžte o tuhle desku si kupte, nebudete zklamáni, ať už posloucháte cokoliv. Howgh!

7 / 49:55

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Peccatum

aktuálně

diskuze