Autor: 70 Uživatelé: 70 Tvé hodnocení: hodnoť
Promo 2010

PANDEMONIUM - Promo 2010

Muzika samotná v sobě ukrývá onen pověstný protest proti všem křesťanským atributům (pro Polsko tak typické). Hudebně se jedná o pomalejší black se špetkou death metalu s mírnými návštěvami doomu. Celému ansámblu prospívá obhroublý zpěv v psycho náladě, který kapela bere jen jako nutný doprovod. Výsledek ovšem funguje dobře.

PandemoniumO tom, že polská scéna v sobě ukrývá mnoho výborných metalových kapel, ví snad celá Evropa a netřeba to připomínat. Já jsem nicméně spíše začal pátrat po méně známých interpretech, kteří mi svojí hrubostí a méně uhlazenějším zvukem připomínají, že ranné začátky dnešních hvězd jako BEHEMOTH a dalších mají své nesmírné opodstatnění. Když se mi ozval Greg, který se stará o propagaci PANDEMONIUM, musel jsem kývnout i za cenu toho, že se bude jednat o pouhé promo. Název je tedy jasný, nyní k obsahu.

Disk v sobě ukrývá dvě skladby z připravované desky a několik koncertních videí různé kvality. Pro nějakou hlubší sondu zhola nevyhovující, ale tak pořád lepší malé seznámení s PANDEMONIUM než žádné. Byla by to totiž škoda. Ač se to nezdá, na polské scéně nejsou žádnými nováčky a své fanoušky už obšťastnili třemi dlouhohrajícími deskami. Sama kapela svůj styl nazývá „satanic dark metal“ a já jejich vizi jen podtrhuji. Muzika samotná v sobě ukrývá totiž onen pověstný protest proti všem křesťanským atributům (pro Polsko tak typické) a přiklání se spíše dolů k vládci pekel. Songwrtiting se tedy pohybuje v rozmezí pomalejších blackových kapel se špetkou death metalu s mírnými návštěvami doomu.

PandemoniumTo, že si kapela zachovává stále svojí tvář, svědčí i slušná videa, kde je starší tvorba dobře představena. Vše je víceméně obdobné novým kusům uvedených na tomto nosiči, ale důležitá je atmosféra jednotlivých skladeb. A ta je příkladně temná a dobře návyková. Vrchní skladatel a kytarista Paul, který obstarává ještě zpěvy, pak celému ansámblu krásně prospívá ve psycho náladě svým obhroublým vokálem, který mi připomíná něco mezi maniakálním skřehotem a těžko stravitelným growlem. Ten se do jednotlivých partů vkliňuje jen občas. Výsledkem je fakt, že kapela sama se přiklání k hudbě a vokály bere jen jako nutný doprovod. Zajímavé ovšem je, že výsledek funguje dobře. Kytaristé si svoje party dobře rozdělili, ani o sóla není nouze, což kvituji s povděkem. Druhým dechem bych ale rád dodal, že na vynášení nějakých soudů a hodnocení je to zatím málo, budeme si tedy muset počkat na oficiální představení nové desky (vyjde u Pagan Records), kde se ukáže, zda PANDEMONIUM skutečně svůj podíl na polské scéně obhájí. Jsem skutečně zvědav.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Pandemonium, blackened death metal, obscure death metal, black metal

aktuálně

diskuze